Red Lips nie chcą być gorsi od Rolling Stonesów

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 17:11
- Po występie w "Must Be The Music" zaczęliśmy przygotowywać materiał na debiutancką płytę. Ona miała ukazać się wcześniej, ale ze względu na to, że nie działo się nic dużego uznaliśmy, że trzeba wyczekać na odpowiedni moment - mówiła w Jedynce Ruda, wokalistka Red Lips.
Audio
  • Ruda i Lazar o debiutanckiej płycie Red Lips (Muzyczna Jedynka)
Lazer (L) i Ruda z zespołu Red Lips
Lazer (L) i Ruda z zespołu Red LipsFoto: A. Szozda/PR

We wtorek 20 sierpnia Piosenką dnia Jedynki był utwór "To co nam było", który zapowiada debiutancką płytę Red Lips.

- Nie ważne jaki anturaż i jaka produkcja towarzyszy kompozycji. Utwory, które trafiają do serca, to są takie, że wystarczy wziąć gitarę, siąść przy ognisku i melodia płynie, a wszyscy ją znają i śpiewają - zdradził swoje credo w "Muzycznej Jedynce" Łukasz Lazer, kompozytor i gitarzysta Red Lips.

Nazwa zespołu wywoływać ma skojarzenia, które w zbiorowej świadomości budzą czerwone usta. - Myślę, że ta nazwa jest bardzo charakterystyczna i wyrazista zarazem, a także ponadczasowa. Chcielibyśmy właśnie tak być postrzegani przez ludzi - tłumaczyła Ruda.

Łukasz Lazer żartował z kolei, że symbol czerwonych ust jest jeszcze lepszy od charakterystycznego jęzora The Rolling Stones. - Sami wszędzie to powtarzają, że lepsze są czerwone usta (śmiech).

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA The Rolling Stones

Czytaj także

Jedna z ulubionych artystek Kaliny Jędrusik złoży hołd jej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:27
Danuta Błażejczyk zaczynała od standardów jazzowych, śpiewała w chórkach u Maryli Rodowicz, współpracowała z kabaretami Pod Egidą i Elitą, wygrywała Festiwal w Opolu, a teraz przygotowuje płytę z piosenkami Kaliny Jędrusik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie okiem barda, czyli nowa płyta Piotra Bakala

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 17:49
Gość "Muzycznej Jedynki" Piotr Bakal, poeta, kompozytor i piosenkarz mówił o swojej najnowszej płycie "Od słowa do słowa", która pojawi się na jesieni.
rozwiń zwiń