Zespół NaVi. Narodzili się z potrzeby grania

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 21:03
- Na początku byli chłopcy. Postanowili zaprosić mnie do współpracy ze sobą. Zgodziłam się - powiedziała w radiowej Jedynce Małgorzata Walenda, wokalistka zespołu NaVi.
Audio
  • Muzycy NaVi o swojej debiutanckiej płycie (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Małgorzata Walenda, wokalistka zespołu NaVi
Małgorzata Walenda, wokalistka zespołu NaViFoto: T.Jaremczak/PR

Zespół NaVi powstał w 2010 roku. Muzycy pochodzą z Mazowsza i ze Śląska. To: Małgorzata Walenda (wokal), Paweł Poszytek (gitara elektryczna), Marek Gryziecki (gitara elektryczna), Andrzej Olewiński (gitara klasyczna), Wojciech Gumiński (gitara basowa), Mateusz Michalik (perkusja) i Aleksandra Paczek (chórki).

W sierpniu ukazała się ich debiutancka płyta pt. "Siedem żyć". Taki sam tytuł nosił pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, jedna z marcowych Piosenek dnia Jedynki. Kolejny, "Dobre, co dobrze kończy się" prezentowaliśmy naszym słuchaczom w poniedziałek 19 sierpnia.

/

Do tej płyty rękę przyłożył znany gitarzysta i muzyk Michał Grymuza. - To dla nas ogromny zaszczyt. W procesie twórczym artysta jest bardzo blisko z tym co robi. Zawsze fajnie jeśli ktoś o wiele bardziej doświadczony może na to spojrzeć z boku, wyrazić swoje sugestie i pomóc - powiedział gitarzysta NaVi Andrzej Olewiński

Muzycy przyznają, że marzy im się wielki hit. - To chyba marzenie każdego zespołu, żeby skomponować taki utwór, który podoba się ludziom. Bardzo trudno jest trafić w gust każdego człowieka. Jeżeli jednak skomponujemy piosenkę, która broni się w radiu i ludzie będą chcieli jej słuchać, to będzie to największym wyróżnieniem - przyznał perkusista zespołu Mateusz Michalik.

Na razie NaVi zapraszają na swój koncert. W Miętnie niedaleko Garwolina zagrają na nim materiał ze swojej płyty oraz piosenki premierowe.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA zespół
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NaVi "Dobre, co dobrze kończy się"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 19 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń