Tomek Makowiecki: Skrzek, Bloom i Komendarek na mojej płycie to spełnienie marzeń

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:23
- Mam wiele pobocznych zainteresowań, ale to muzyką żyję od urodzenia. To jest to, do czego dążyłem, co zawsze chciałem robić. I jestem zaszczycony, że dwóch mistrzów polskiej elektroniki awangardowej zdecydowało się wziąć udział w mojej płycie - w radiowej Jedynce Tomek Makowiecki opowiada o nowej płycie "Moizm".
Audio
  • Tomek Makowiecki o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Tomek Makowiecki
Tomek Makowiecki Foto: PR/W. Kusiński

Po wydaniu w 2007 roku trzeciej płyty "Ostatnie wspólne zdjęcie" słuch o nim zaginął. Ale Tomek Makowiecki, choć nie nagrywał solowych krążków, pozostał aktywny jako producent i muzyk grupy NO! NO! NO!

Zaangażowany w wiele projektów oraz własną rodzinę pracę nad swoją płytą odsunął na plan dalszy. - Nie żałuję tego, bo ta płyta przez ten czas we mnie dojrzewała i dziś jestem gotowy na upublicznienie jej - powiedział w radiowej Jedynce.

Już wkrótce, ku radości fanów, ukaże się nowy autorski materiał Tomka. W rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem wokalista przyznał, że coraz trudniej w muzyce znaleźć i stworzyć coś zupełnie nowego. - Nowości, które się pojawiają to coś, co już było. Natomiast my, jako artyści, mam nadzieję - a przynajmniej ja stale podróżuję, stale poszukuję i to, co robię dziś, a wydam za miesiąc, to jest NOWE - powiedział w "Muzycznej Jedynce".

Na płycie Tomka gościnnie pojawiają się Józef Skrzek, Władysław Komendarek i Daniel Bloom .

W "Muzycznej Jedynce" Tomek Makowiecki zaprezentował utwór "Holidays in Rome", który w czwartek 5 września będzie Piosenką Dnia Jedynki. - To chyba najbardziej żywy kawałek na całej płycie - mówi. Singiel zapowiada płytę "Moizm", która ukaże się w październiku.

Jak wyglądał początek pracy nad płytą? Jaka muzyka się na nim znajdzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Formacja Nieżywych Schabuff znowu nagrywa. "To będzie przełom"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:02
Po pięciu latach od wydania ostatniej płyty Formacja Nieżywych Schabuff znów weszła do studia. Nowy materiał promuje piosenka "Kochankowie na czasie", a premiera całego krążka planowana jest na jesień 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IncarNations podbija teatr. Maja Kleszcz: materia muzyczna nie zna granic

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 16:19
Maja Kleszcz i Wojciech Krzak w swoich muzycznych poszukiwaniach zdobywają kolejne nowe terytoria. Po sukcesie płyt "Radio Retro" i "Odeon" przyszedł czas na teatr. - To jest na tyle elektryzujące, że zapłodniło nas do kolejnych działań - mówiła wokalistka incarNations w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń