Tomasz Korpanty "Królewna"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 19:06
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 3 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Tomasz Korpanty
Tomasz Korpanty Foto: mat. promocyjne

"Królewna" to kolejna propozycja z płyty Tomka Korpantego "Taki Jestem". Jak większość i ta piosenka jest bardzo osobista. Opowiada o uczuciach, których na pewno każdy z nas miał okazję doświadczyć - o niespełnionej miłości. Wakacje sprzyjają poznawaniu osób, do których miłość nigdy nie będzie miała szans się rozwinąć. A czy ta nasza ukochana to naprawdę Królewna, czy może to tylko gra? Niech piosenka Tomka skłoni do takiej refleksji.
Tomek Korpanty dał się poznać szerokiej publiczności w programie Droga do Gwiazd. Po tym programie zadzwonił do niego basista zespołu Varius Manx, co zaowocowało tym, że Tomek przez jakiś czas grał w zespole jako gitarzysta. Przez kilka lat brał udział również w wielu innych projektach. Był członkiem zespołu Andrzeja Piasecznego; z zespołem Be Free nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "New Day"; z zespołem 5th Element nagrał nową wersję przeboju zespołu Toto - "Hold the Line", który stał się ogromnym przebojem klubowym w Europie Zachodniej. Jego utwory wykorzystane zostały również w kinie. Utwór "Seattle" znalazł się w ścieżce dźwiękowej serialu "39 i pół", a "Cross For Love" – w "Kochaj i tańcz".
Tomasz Korpanty jest muzykiem z zamiłowania i wykształcenia. Jest autorem muzyki i tekstów, wokalistą i gitarzystą. Po tak krętej drodze i zdobyciu tak wielu doświadczeń uznał, że przyszła pora na karierę solową.

18 marca 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Tomka Korpantego - "Taki jestem". Album pokazuje muzyczne fascynacje artysty, jego marzenia i sięga w najgłębsze zakamarki jego duszy. Znajduje się na nim 10 lirycznych utworów, które poruszą nawet najtwardsze serca.