X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Stępniak-Wilk - śpiewająca autorka

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 19:49
Wokalista, autorka słów do piosenek, autorka książek, piosenkarka kabaretowa, a nawet prowadząca salony literackie. Ale Barbara Stępniak-Wilk chce, żeby nazywać ją śpiewającą autorką.
Audio
  • Barbara Stępniak-Wilk o radości pisania, śpiewania i rozmawiania z ludźmi )Muzyczna Jedynka)
Koncert Basi Stępniak-Wilk i jej zespołu w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Koncert Basi Stępniak-Wilk i jej zespołu w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Barbara Stępniak-Wilk jest wykształconą wokalistką i uczyła się śpiewu operowego. Ma też wykształcenie polonistyczne i muzyczne. Dlatego woli, żeby nazywać ją jako śpiewającą autorką, bo określenie obejmuje wszystkie obszary jej zainteresowań. Napisała też książeczkę dla dzieci, wysłała na konkurs i zdobyła drugą nagrodę w tej kategorii wiekowej (pierwszej nie przyznano). Ale generalnie lubi krótką formę. Teraz wraca do pracy nad tomikiem wierszy. Będzie dołączona do niej płyta, na której wystąpią również Anna Dymna i Jan Nowicki.
Gość "Muzycznej Jedynki" bardzo się cieszy, że od października będzie prowadziła salony literacko-muzyczne w Nowohuckim Centrum Kultury. - Tam będę się starała przedstawić widzom poetów, ale także poetów piosenki, takich troszkę jak ja śpiewających autorów, twórców poetyckich tekstów piosenek - wyznaje. To będzie kontynuacja jej wielkiej pasji, bo przez sześć lat prowadziła w Radiu Kraków audycje "Muzyczna bombonierka", poświęcone piosence literackiej.

W październiku 2012 roku ukazała się jej płyta "Przywidzenia", a na niej piosenka "A gdyby", która powstała - jak to określiła artystka - trochę na marginesie. - Było słoneczne popołudnie, wzięłam gitarę do ręki,  napisałam taką pioseneczkę i dołączyłam do tej płyty w podzięce dla mojego męża, który jest realizatorem dźwięku i nagrywał tę płytę - mówi Barbara Stępniak-Wilk. Na razie nie wie jeszcze, co będzie na następnej płycie, choć ma już pewne wizje. - W momencie kiedy kończy się nagrywać płytę ma się w zanadrzu już kolejne piosenki - przyznaje gość Jedynki.

Wkrótce ma się ukazać płyta "Krajobraz rzeczy pięknych" Andrzeja Zaryckiego, na której znalazły się dwie piosenki z jej słowami i w jej wykonaniu. - To zaszczyt dla mnie - wyznaje, bo Andrzej Zarycki jest uznanym kompozytorem. W tym dwupłytowym albumie zebrano piosenki Andrzej Zaryckiego w wykonaniu różnych artystów.

Rozmawiała Iza Żukowska.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywidzenia Basi Stępniak-Wilk

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 12:08
Na czwartą solową płytę Basi Stępniak-Wilk złożyły się utwory, do których śpiewająca poetka i artystka kabaretowa sama napisała teksty i - w większości - skomponowała muzykę.
rozwiń zwiń