X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samokhin Band jazzują w Jedynce. Priestrojka w burżuazyjnym sosie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 17:09
- Wybraliśmy taktykę, że weźmiemy utwory z czasów pieriestrojki i wcześniejszych, które będą się kojarzyć w Polsce. Polaliśmy to burżuazyjnym jazzem. To jest czas, kiedy można było przetworzyć socjalistyczne piosenki - powiedział w radiowej Jedynce Pavel Samokhin, lider grupy Samokhin Band.
Audio
  • Samokhin Band jazzują w Jedynce (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Jurij Kuzniecow i Pavel Samokhin
Jurij Kuzniecow i Pavel SamokhinFoto: W. Kusiński/PR

Samokhin Band to grupa muzyczna z Łodzi grająca kompilację jazzu, funky, rock’n’rolla oraz wschodniego folku. Tworzą ją Pavel Samokhin - wokal, trąbka, Marek Maciejewski - saksofon, Bernard Zdonek - trąbka, Mariusz Młynarczyk (Mario) - puzon, Leszek Kołodziejski - akordeon, instrumenty klawiszowe, Artur Kubasik - gitara, Maciej Borowiak gitara basowa, Paweł Szymczak - perkusja, Adam Bzyq Brzęczek - przeszkadzajki.

Ostatnia płyta Samohin Band nosi tytuł "Pieriestrojka". Radiowa Jedynką jest jej patronem medialnym. Znalazły się na nim kompozycje rosyjskie i radzieckie. Kojarzą się z epoką socjalizmu, ale aranżacje są jazzowe.

- Te utwory były pisane przez dobrych muzyków. Trzeba było ich wyciągnąć z systemowej szufladki i nadać nowego życia. Daliśmy im powietrza w żagle - wyjaśnił Pavel Samokhin.

Grupa wróciła właśnie z Odessy i rusza w trasę koncertową. - 21 września zapraszamy do amfiteatru na Bemowie w Warszawie. Rozpoczynamy tam Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" - powiedziała Anna Jurczak, menadżer zespołu.

Natomiast w przyszłym roku Samokhin Band otworzą "Jazz Fest" w Odessie. - Odessa jest stolicą jazzu i humoru. Samokhin Band to łączy. Odeska publiczność jest bardzo wymagająca. Grupie Samokhin Band udało się ją zdobyć - powiedział Jurij Kuzniecow dyrektor festiwalu jazzowego w Odessie.

Na "Jazz Fest" w Odessie często pojawiają się polscy muzycy. W tym roku wystąpi np. Kuba Stankiewicz.

Rozmawiała Iza Żukowska.

tj


Zobacz więcej na temat: Jazz KULTURA MUZYKA Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: w "Miłości" emocje były tak silne, że nie byliśmy w stanie nic udawać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:30
Najpierw było zwycięstwo na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Teraz obraz doceniła także widownia Sopot Film Festiwal. Od piątku "Miłość" Filipa Dzierżawskiego na ekranach kin w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salon Plakatu Polskiego. Jazzuje Grażyna Auguścik

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 08:58
Grażyna Auguścik jest wokalistką jazzową. Nagrała 12 albumów, w tym dwa z Urszulą Dudziak. Występowała m.in. z The Cracow Klezmer Band.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skalpel: jesteśmy zespołem konserwatywnym

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 14:53
- Nie mieliśmy ambicji ani planów, żeby zostać zespołem jazzowym. Dla nas punktem wyjścia był hip-hop , a szczególnie jego minimalistyczna eksperymentalna odmiana - mówił w Trójce Igor Pudło.
rozwiń zwiń