Mateusz Banasiuk: w filmie "Płynące wieżowce" otwieram się

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 18:01
- Siedzisz w kinie i czujesz widownię. Czujesz, że Cię obserwują w intymnej sytuacji. Dopuszczasz ich do siebie. To jak pisanie piosenki. Chyba nie potrafiłbym pisać i przedstawiać tego ludziom. Mam wrażenie, że wtedy bym się zdradził - powiedział w rozmowie z Joanną Sławińską aktor Mateusz Banasiuk.
Audio
  • Mateusz Banasiuk o filmie "Płynące wieżowce" (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Mateusz Banasiuk
Mateusz BanasiukFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Mateusz Banasiuk gra główną rolę męską w filmie "Płynące wieżowce". Ten obraz Tomka Wasilewskiego nagrodzono już na festiwalu w Karlowych Warach w konkursie "East of West”. Teraz startuje w Konkursie Głównym 38. Gdynia-Film Festiwal. "Płynące wieżowce" to historia dwóch młodych mężczyzn, którzy się w sobie zakochują. Trzecią bohaterką jest dziewczyna jednego z nich.

Mateusz Banasiuk przyznał, że gdy dostał do ręki scenariusz, to trochę się wystraszył. - To film odważny, przekraczający pewne bariery. W Polsce ten temat, i to w taki sposób, opowiadany jest po raz pierwszy. Tam są dosyć odważne sceny - powiedział aktor.

Banasiuk ma nadzieję, że film zostanie dobrze przyjęty. - Zapraszam na "Płynące wieżowce". Mam nadzieję, że sami wyrobicie sobie pogląd na temat filmu. Negatywne i agresywne uczucia powstają, gdy się czegoś nie zna albo nie rozumie. Zrozumcie nas w filmie "Płynące wieżowce" - powiedział Banasiuk.

Kinową premierę filmu zaplanowano na listopad.

Z Mateuszem Banasiukiem rozmawiała Joanna Sławińska

Radiowa Jedynka jest patronem 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalowych wydarzeń autorstwa Joanny Sławińskiej i Dorota Kołodziejczyk (poniedziałku do piątku o godz 13.40), a także audycji po godzinie 20.00, m.in. 12 września w "Magazynie Sztuk Wszelkich" i 14 września w "Sobocie z Radiową Jedynką".

W piątek, 13 września "Magazyn Bardzo Filmowy" zostanie nadany wprost z festiwalowego studia w Gdyni , a 15 września po godzinie 20.00 zapraszamy do wysłuchania podsumowania tegorocznego festiwalu.

tj

Czytaj także

Tomasz Wasilewski: szukam bohaterów, którzy są wewnętrznie połamani

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 14:44
- Homoseksualizm to temat rzadko podejmowany w polskim kinie i to było dla mnie totalnym wyzwaniem - powiedział w rozmowie z Jedynką reżyser Tomasz Wasilewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze o filmie "Papusza": musieliśmy spłacić dług Cyganom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 17:01
- Cyganie zapłacili największą cenę podczas wojny. Proporcjonalnie zginęło ich najwięcej ze wszystkich narodowości. W kinie nie ma o tym śladu. Nakreśliliśmy dość epicki obraz. Była okazja spojrzenia na Romów inaczej. Traktując ich jako naród, a nie folklor - powiedział Krzysztof Krauze o filmie "Papusza" w rozmowie z Joanną Sławińską.
rozwiń zwiń