X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdynia Film Festiwal. Łódzka filmówka świętuje okrągły jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 15:54
Czwartek na 38.Gdynia Film Festiwal należał będzie do Łódzkiej Szkoły Filmowej. Z okazji zbliżającej się 65. rocznicy utworzenia tej prestiżowej uczelni dojdzie do spotkania z wykładowcami i znanymi absolwentami łódzkiej filmówki.
Audio
  • Mariusz Grzegorzek o 65. rocznicy utworzenia Łódzkiej Szkoły Filmowej (Muzyczna Jedynka)
Publiczność festiwalowa zgromadzona przed wejściem na galę otwierającą 38. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Publiczność festiwalowa zgromadzona przed wejściem na galę otwierającą 38. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

- Jubileusz 65-lecia brzmi dość strasznie, że niby renta inwalidzka albo emerytura. Jesteśmy tu właśnie po to, żeby udowodnić, że nam ta renta nie zagraża. Przeciwnie, jesteśmy takim miejscem, które jest bardzo żywe. Nasi absolwenci tworzą front polskiego kina. Filmy, o których mówi się teraz najwięcej - Janka Komasy, Xawerego Żuławskiego, Bodo Koxa, Małgośki Szumowskiej i wielu innych młodych reżyserów – to są filmy ludzi, którzy wyszli od nas, którzy tę szkołę lubią i są z nią związani. Dowodem tego jest to, że wszyscy się tutaj spotkamy i będziemy dyskutować o tym, jak super jest w łódzkiej filmówce - mówił w Jedynce Mariusz Grzegorzek, reżyser i rektor szkoły.

Natomiast we wtorek w Gdyni pokazane zostały fragmenty filmu "Jack Strong" o Ryszardzie Kuklińskim - najnowszego dzieła innego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, Władysława Pasikowskiego. - Najważniejsze dla mnie były rozmowy z ludźmi, którym dane było go poznać nie jako kogoś, kto postawił się Ruskim, tylko zwykłego faceta, który to wszystko przez wiele lat w sobie kisił. Całość oparta jest na prawdziwej historii, ale nie jest to film dokumentalny. Naszym marzeniem było zrobić dobry film sensacyjny - tłumaczył zaraz po pokazie Marcin Dorociński, odtwórca tytułowej roli.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

-------------------------------------------

Radiowa Jedynka jest patronem 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalowych wydarzeń Joanny Sławińskiej i Dorota Kołodziejczyk od poniedziałku do piątku o godz 13.40, audycji po godzinie 20.00, m.in. 12 września w "Magazynie Sztuk Wszelkich" i 14 września w "Sobocie z Radiową Jedynką".

W piątek 13 września, "Magazyn Bardzo Filmowy" zostanie nadany wprost z festiwalowego studia w Gdyni , a 15 września po godzinie 20.00 zapraszamy do wysłuchania podsumowania tegorocznego festiwalu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

38. Gdynia Festiwal Filmowy. Słuchaj na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 12:33
Dziś wieczorem rozpoczyna się 38. Gdynia Film Festiwal. Zainauguruje go projekcja filmu "Papusza" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Zapraszamy na rozmowę Joanny Sławińskiej z Krzysztofem Krauze
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza 38. Festiwal Filmowy w Gdyni. Faworyci to...

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 13:03
- Wieczorem, choć bez wielkiej ceremonii, odbędzie się otwarcie festiwalu. Jako pierwszy zostanie pokazany obraz Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze "Papusza". To wyróżnienie, ale nie jest to sugestia z naszej strony. Od lat krąży plotka, że wygrywają filmy prezentowane w czwartki - mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze o filmie "Papusza": musieliśmy spłacić dług Cyganom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 17:01
- Cyganie zapłacili największą cenę podczas wojny. Proporcjonalnie zginęło ich najwięcej ze wszystkich narodowości. W kinie nie ma o tym śladu. Nakreśliliśmy dość epicki obraz. Była okazja spojrzenia na Romów inaczej. Traktując ich jako naród, a nie folklor - powiedział Krzysztof Krauze o filmie "Papusza" w rozmowie z Joanną Sławińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Banasiuk: w filmie "Płynące wieżowce" otwieram się

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 18:01
- Siedzisz w kinie i czujesz widownię. Czujesz, że Cię obserwują w intymnej sytuacji. Dopuszczasz ich do siebie. To jak pisanie piosenki. Chyba nie potrafiłbym pisać i przedstawiać tego ludziom. Mam wrażenie, że wtedy bym się zdradził - powiedział w rozmowie z Joanną Sławińską aktor Mateusz Banasiuk.
rozwiń zwiń