Halina Mlynkova: dziś mogę napisać wolny tekst i mnie nie zamkną

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:37
- Temat Żołnierzy Wyklętych jest trudny, wzbudza kontrowersje. z jednej strony mówimy o bohaterach, z drugiej - niektórzy piszą o "bandytach" - powiedziała w radiowej Jedynce Halina Mlynkova. Wokalistka napisała i wykonała jedną z piosenek na płytę "Panny Wyklęte".
Audio
  • Halina Mlynkova o projekcie "Panny Wyklęte" (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: Andrzej Gralewski/PR

W piątek, 13 września w Warszawie odbył się koncert inaugurujący płytę "Panny Wyklęte" . Wydawcą albumu, który został przygotowany w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych, jest Fundacja Niepodległości.

- Pierwsza była płyta "Morowe Panny" poświęcona bohaterkom Powstania Warszawskiego. Teraz pojawia się druga, "Panny Wyklęte". Temat moim zdaniem jest trudniejszy, stąd też piosenki bardziej nastrojowe, przy niejednej będzie można uronić łzę - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Halina Mlynkova zapraszając jednocześnie na koncert.

Pomysłodawcą projektu jest Dariusz Malejonek. lider zespołu Maleo Reggae Rockers, a teksty napisały i zaśpiewały: Ania Brachaczek, Jadwiga Basińska, Gorix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Ania Przybysz, Natalia Przybysz i Paulina Przybysz.

''

- W moim tekście "Panie Generale" i żona, i córka, i matka piszą o tym, że oni nie byli święci, ale taka jest wojna. Tu bardziej pisze serce niż ręka, która kiedyś nie mogłaby sobie pozwolić na taki tekst. Zawdzięczamy to właśnie ludziom, którzy walczyli za wolność - podkreśliła w rozmowie z Izą Żukowską.

Płyta "Panny Wyklęte" ukaże się 14 września. Patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny - "Inki".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Halina Mlynkova mówiła także o swoich planach artystycznych.

"Muzyczna Jedynka" - od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: Halina Mlynkova MUZYKA płyta

Czytaj także

Halina Mlynkova jak Marlena Dietrich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 16:28
Słynna piosenkarka powoli staje się aktorką. W "Muzycznej Jedynce" opowiada o tym, jak gra postać niemieckiej gwiazdy filmu i piosenki XX wieku w spektaklu "Edith i Marlene".
rozwiń zwiń