Ania Brzozowska: inspiruje mnie Nine Inch Nails

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 18:14
- Wszystko czego słuchamy porusza nas emocjonalnie i ma wpływ na to jacy jesteśmy i co tworzymy - powiedziała w Muzycznej Jedynce piosenkarka Ania Brzozowska.
Audio
  • Ania Brzozowska o swojej muzyce i płycie "Głową w dół" (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Ania Brzozowska
Ania BrzozowskaFoto: W. Kusiński/PR

Ania Brzozowska jest jeszcze przed wydaniem swojej płyty pt. "Głową w dół". Dała już koncert w jednym z warszawskich klubów. To była pierwsza prezentacja materiału z jej płyty.

- Byłam bardzo stremowana. Cieszę się, że trema mnie nie zjadła. Nawiązałam bardzo dobry kontakt z publicznością. Energia, którą mi oddała była uzależniająca. Mam nadzieję na koncerty w najbliższej przyszłości - powiedziała Brzozowska.

Brzozowska wychowywała się w Norwegii. Do Polski przyjechała po maturze.  Jak mówi naturalne jest dla niej pisanie po angielsku. Nie ukrywa jednak, że jest wiele polskich piosenek, które jej się podobają. - Jestem fanką Piotra Bukartyka, uwielbiam jego teksty. Jego tekst mam też okazję śpiewać na swojej płycie - powiedziała Brzozowska.

Jednym z jej ulubionych kompozytorów jest Henryk Wieniawski, ale inspiruje ją też muzyka Nine Inch Nails. - Nie znaczy to, że brzmię jak oni. Słucham dużo różnej muzyki. Wychowywałam się też na muzyce klasycznej, gram na skrzypcach - powiedziała Brzozowska.

Płyta Ani Brzozowskiej "Głową w dół" jest już gotowa. Piosenkarka szuka jeszcze wydawcy,  rozmawia z wytwórniami. Do Norwegii nie chce wracać, bo czuje się Polką. - Chciałabym tutaj zostać, żeby sprawy potoczyły tak, żebym nie musiała się wynosić - powiedziała Brzozowska.

Z Anią Brzozowską rozmawiał Zbigniew Zegler.

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Norwegia płyta

Czytaj także

Zespół Gitmye Robbisz. Skazani na sukces?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 16:34
- Nie może się nie udać. Przegrana jest wyłącznie wewnętrznym wydarzeniem. Pracujemy i będziemy pracować - powiedział w Muzycznej Jedynce Bartosz Wojciechowski z zespołu Gitmye Robbisz.
rozwiń zwiń