Magda Navarette - polska piosenkarka o duszy latynoski

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 15:19
- Miałam sześć lat gdy obejrzałam pierwszy film dokumentalny o flamenco i wtedy tupiąc nogą powiedziałam mojej mamie, że będą taką muzykę wykonywać - mówiła w Jedynce Magda Navarette.
Audio
  • Magda Navarette o spektaklu "Cafe Bolero Night" i swoich inspiracjach muzycznych (Muzyczna Jedynka)
Magda Navarette w studiu radiowej Jedynki
Magda Navarette w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od niedzieli 22 września w warszawskim Teatrze Syrena będzie wystawiany spektakl muzyczny "Cafe Bolero Night". Na scenie będzie można obejrzeć m.in. Magdę Navarette. – W konwencji kawiarenki pokazujemy muzykę płynącą od Kuby przez Brazylię aż po Argentynę. Jest tam zarówno tango, portugalska muzyka i trochę flamenco. To prawdziwa uczta dla słuchaczy, gdzie mogą oni przeżyć przeróżne wrażenia muzyczne - zachęcała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka.

W swojej twórczości Magda Navarette nie zamyka się wyłącznie na muzykę latynoską. - Mój konik to world music. To w tym gatunku muzycznym poszukuję swoich inspiracji. Teraz przygotowuję płytę, która będzie miała inspiracje bałkańskie i cygańskie, nie odbiegając od moich latynoskich i hiszpańskojęzycznych powiązań, bo teksty też będą nawiązywały do tego języka. Natomiast brzmieniowo sekcja dęta będzie miała bałkański charakter - zdradziła artystka.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA TEATR

Czytaj także

Urszula: wszystko sprowadza się do miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 00:07
- Czasami w domu mówią mi, że dużo czytam, a nie widać tego w tekstach moich piosenek. Ciągle są o miłości. Myślę wtedy, że na następnej płycie o niej nie wspomnę. Ale z drugiej strony... wszystko się do tego sprowadza - powiedziała Urszula w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Brzozowska: inspiruje mnie Nine Inch Nails

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 18:14
- Wszystko czego słuchamy porusza nas emocjonalnie i ma wpływ na to jacy jesteśmy i co tworzymy - powiedziała w Muzycznej Jedynce piosenkarka Ania Brzozowska.
rozwiń zwiń