Legendy bluesa grają Sławomira Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 18:19
- Pewnego razu Zbigniew Hołdys powiedział mi, że jest taki gość w Londynie, jego stary przyjaciel z lat studenckich, i ma świetny zespół. Zatelefonowałem do Marka, dostałem od niego nagrania i okazało się, że to wspaniała muzyka - mówił w Jedynce o swojej współpracy z zespołem Mark Olbrich Blues Eternity Sławomir Wierzcholski.
Audio
  • Sławomir Wierzcholski i Mark Olbrich o współpracy w ramach zespołu Mark Olbrich Blues Eternity (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Wierzcholski
Sławomir WierzcholskiFoto: Andrzej Szozda/PR

Wspomniany już Zbigniew Hołdys nazwał Marka Olbricha "jednym z najwspanialszych basistów bluesowych". - Poprzez gitarę basową przekazuję publiczności mojego bluesa. Tylko o to mi chodzi - wyznał w "Muzycznej Jedynce" Mark Olbrich.

Mieszkający od ponad 30 lat w Anglii Polak zebrał wokół siebie znakomitych muzyków. W jego zespole, Mark Olbrich Blues Eternity, grają obecnie m.in. Jimmy Thomas (wokal) i Sam Kelly (perkusja). Gościnnie z formacją występuje również Sławomir Wierzcholski. Z osobą polskiego wirtuoza harmonijki ustnej łączy się także utwór "Jack Daniel's", który zapowiada nową płytę Mark Olbrich Blues Eternity.

- To utwór mojej kompozycji, do którego napisałem też słowa. Mark Olbrich Blues Eternity zaaranżowali to po swojemu, nieco ją pozmieniali. Cieszę się, że tak znakomita formacja zechciała zagrać mój utwór i tak twórczo go potraktować - podkreślał Sławomir Wierzcholski.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

John Mayall: mój wkład w muzykę? Ja tylko dobieram sobie muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 14:00
W piątek 2 sierpnia na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpił John Mayall, blisko 80-letni brytyjski multiinstrumentalista, kompozytor, bluesman i pionier muzyki rockowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Wierzcholski: harmonijka to poważny instrument

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 07:00
Lider Nocnej Zmiany Bluesa od lat przekonuje słuchaczy, że na jego ulubionym instrumencie można grać nie tylko muzykę rodem zza oceanu. O tym czy to prawda będziemy mogli przekonać się na najbliższym toruńskim festiwalu Harmonica Bridge.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bracia Cugowscy otworzyli się na świat

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:49
- Przy okazji pracy nad nową płytą zaprosiliśmy do jej współtworzenia wyjątkowo dużo osób. Jest to pewne novum, ponieważ do tej pory byliśmy dość hermetyczni. Nieraz dobrze się otworzyć i wpuścić trochę świeżego powietrza - mówił w Jedynce Piotr Cugowski z zespołu Bracia.
rozwiń zwiń