X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi". Od tej książki nie można się oderwać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:00
- Nie trzeba się odrywać. Trzeba czytać non-stop - powiedział Krzysztof Szewczyk, który razem z dziennikarką radiowej Jedynki Marią Szabłowską napisał książkę "Ludzkie Gadanie: Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi".
Audio
  • Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk o książce "Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi” (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Szewczyk i Maria Szabłowska
Krzysztof Szewczyk i Maria SzabłowskaFoto: Joanna Łopat/ PR

To opowieść o muzyce, show biznesie, gwiazdach i realiach muzycznego życia ostatnich dziesięcioleci. Podróż przez PRL do czasów współczesnych. Muzyczni dziennikarze wspominają koncerty, prywatki, wywiady i legendy polskiej sceny muzycznej. Moda, obyczaje, rozmowy i klimat bigbitowej rzeczywistości wzbogacają historie o powstawaniu polskiego rock and rolla.

/

- To, co się wydarzyło w latach 60., czyli przypływ muzyki bigbitowej z zagranicy, było rewolucją muzyczną, obyczajową i kulturalną. Dzięki muzyce nastąpiło nasze otwarcie na świat - powiedział Krzysztof Szewczyk .

Z książki można się m.in. dowiedzieć, kto chodził do przedszkola z Marylą Rodowicz; jak to się stało, że na prywatce u Marii Szabłowskiej pojawił się słynny zespół The Animals oraz jakie było ulubione menu Seweryna Krajewskiego. Szabłowska i Szewczyk dementują też np. plotki o swoim małżeństwie.

Krzysztof Szewczyk przyznał w "Muzycznej Jedynce", że bardziej do powstania książki przyczyniła się Maria Szabłowska. - U mnie kiepsko z pisaniem. Czytać się nauczyłem - śmiał się Szewczyk.

Jak powstawała książka? Maria Szabłowska wyjaśniła, że razem z Krzysztofem Szewczykiem nagrywali i spisywali swoje wspomnienia w weekendy. - Chcieliśmy, żeby ta książka nie była wykładem, tylko luźną rozmową - powiedziała Maria Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biografia Bogusława Meca. "On miał zwyciężyć wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 23:55
- Kiedy przyjechał autor książki Maciej Wasielewski na początku powiedzieliśmy sobie, że to nie będzie pomnik ani laurka dla Bogusia. Że to będzie szczera prawda. I taka byłam opowiadając o naszym życiu - opowiada Jolanta, żona Bogusława Meca w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska wygrała Wielki Test o Polskim Filmie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:38
W parze z reżyserem Januszem Zaorskim dziennikarka radiowej Jedynki pokonała m.in. Agnieszkę Holland i Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń