"Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi". Od tej książki nie można się oderwać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:00
- Nie trzeba się odrywać. Trzeba czytać non-stop - powiedział Krzysztof Szewczyk, który razem z dziennikarką radiowej Jedynki Marią Szabłowską napisał książkę "Ludzkie Gadanie: Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi".
Audio
  • Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk o książce "Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi” (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Szewczyk i Maria Szabłowska
Krzysztof Szewczyk i Maria SzabłowskaFoto: Joanna Łopat/ PR

To opowieść o muzyce, show biznesie, gwiazdach i realiach muzycznego życia ostatnich dziesięcioleci. Podróż przez PRL do czasów współczesnych. Muzyczni dziennikarze wspominają koncerty, prywatki, wywiady i legendy polskiej sceny muzycznej. Moda, obyczaje, rozmowy i klimat bigbitowej rzeczywistości wzbogacają historie o powstawaniu polskiego rock and rolla.

/

- To, co się wydarzyło w latach 60., czyli przypływ muzyki bigbitowej z zagranicy, było rewolucją muzyczną, obyczajową i kulturalną. Dzięki muzyce nastąpiło nasze otwarcie na świat - powiedział Krzysztof Szewczyk .

Z książki można się m.in. dowiedzieć, kto chodził do przedszkola z Marylą Rodowicz; jak to się stało, że na prywatce u Marii Szabłowskiej pojawił się słynny zespół The Animals oraz jakie było ulubione menu Seweryna Krajewskiego. Szabłowska i Szewczyk dementują też np. plotki o swoim małżeństwie.

Krzysztof Szewczyk przyznał w "Muzycznej Jedynce", że bardziej do powstania książki przyczyniła się Maria Szabłowska. - U mnie kiepsko z pisaniem. Czytać się nauczyłem - śmiał się Szewczyk.

Jak powstawała książka? Maria Szabłowska wyjaśniła, że razem z Krzysztofem Szewczykiem nagrywali i spisywali swoje wspomnienia w weekendy. - Chcieliśmy, żeby ta książka nie była wykładem, tylko luźną rozmową - powiedziała Maria Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

Czytaj także

Biografia Bogusława Meca. "On miał zwyciężyć wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 23:55
- Kiedy przyjechał autor książki Maciej Wasielewski na początku powiedzieliśmy sobie, że to nie będzie pomnik ani laurka dla Bogusia. Że to będzie szczera prawda. I taka byłam opowiadając o naszym życiu - opowiada Jolanta, żona Bogusława Meca w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska wygrała Wielki Test o Polskim Filmie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:38
W parze z reżyserem Januszem Zaorskim dziennikarka radiowej Jedynki pokonała m.in. Agnieszkę Holland i Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń