Anita Lipnicka: nigdy nie chciałam być gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 21:07
- Natomiast bardzo chciałam śpiewać. Potrzeba wyrażenia siebie była moją motywacją. Muzyka była moją niszą - powiedziała piosenkarka Anita Lipnicka w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
Audio
  • Anita Lipnicka o swoich pierwszych kontaktach z muzyką (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnica o swoim pierwszym rockowym zespole (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o poznaniu z muzykami Varius Manx (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o nauce w liceum (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o rozstaniu z muzykami Varius Manx (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o poszukiwaniu swojej muzycznej drogi (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o swojej pierwszej solowej płycie (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o swoim pobycie w Londynie (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Anita Lipnicka o spotkaniu z Johnem Porterem (Jedynka/Bez tajemnic)
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: PAP/Archiwum/Paweł Supernak

Przez całą sobotę i niedzielę na antenie radiowej Jedynki spotykamy się z Anitą Lipnicką. O swojej karierze piosenkarka opowiada Zbigniewowi Zeglerowi.

Anita Lipnicka o swojej najnowszej płycie >>>

Anita Lipnicka przyznała, z muzyką związała się już w dzieciństwie. Na zdjęciach z tamtego okresu często występuje z mikrofonem. Jak stwierdziła, wydawało jej się, że to magiczny przedmiot.  - Bierzesz go do ręki i nagle jesteś słyszalny - powiedziała piosenkarka. Później, bo jako nastolatka, śpiewała ze swoim rockowym zespołem "Certyfikado". - Byłam ostrzyżona na łyso, nosiłam czarne glany, śpiewałam ciężkie piosenki - przyznała Lipnicka.

Przełom nastąpił po jednym z koncertów w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie "Certyfikado" był supportem przed zespołem "Wilki". Anitę Lipnicką zauważył dziennikarz Radia Łódź. Miał powiedzieć, że dobrze śpiewa, tylko ma dziwny zespół. - Obraziłam się. Długo nie odbierałam od niego telefonów - przyznała Lipnicka. Tym dziennikarzem był Maciej Pilarczyk, który do dziś jest menadżerem zespołu Myslovitz. Poznał Lipnicką z muzykami zespołu Varius Manx, którzy mieli na swoim koncie dwie instrumentalne płyty.

Lipnicka i Varius Manx nagrali na początek trzy piosenki. - Szybko zrozumieliśmy, że mój głos pomaga ich muzyce  - powiedziała piosenkarka. Ona sama poczuła też, że ma do czynienia z zawodowymi muzykami. Ich pierwsza płyta pt. "Emu" okazała się wielkim sukcesem. - Z nikomu nieznanej dziewczyny, która chodzi do liceum, stałam się najbardziej znaną postacią w moim mieście. Nie mogłam przejść przez ulicę, żeby nie być zaczepioną - powiedziała Lipnicka.

12 i 13 października spotykamy się z Anitą Lipnicką na antenie Jedynki w cyklu "Bez tajemnic". Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Także jej muzyka będzie nam towarzyszyć przez cały weekend!

"Bez tajemnic" to nowy cykl muzyczny radiowej Jedynki. Naszymi gośćmi byli dotąd Drupi i Budka Suflera . Zapraszamy w każdy weekend!


tj
Zobacz więcej na temat: Anita Lipnicka Varius Manx

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend z Anitą Lipnicką

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 21:56
Przez całą sobotę i niedzielę na antenie radiowej Jedynki spotykamy się z Anita Lipnicką w cyklu "Bez tajemnic". Wokalistka o swojej muzycznej drodze opowiedziała Zbigniewowi Zeglerowi.
rozwiń zwiń