Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
Audio
  • Ania Wyszkoni o płycie "Marek Jackowski" (Muzyczna Jedynka)
Ania Wyszkoni mówiła w Jedynce o płycie Marek Jackowski
Ania Wyszkoni mówiła w Jedynce o płycie "Marek Jackowski"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Marek Jackowski zmarł nagle 18 maja 2013 roku w swoim domu we Włoszech. Był jednym z najwybitniejszych rockowych twórców w historii polskiej muzyki, założycielem i liderem zespołu Maanam. Jego pośmiertna płyta zatytułowana po prostu "Marek Jackowski" ukaże się 22 października.

Na albumie znajdą się duety Marka Jackowskiego z zaprzyjaźnionymi artystami. W tym gronie, obok m.in. Anny Marii Jopek, Macieja Maleńczuka, Piotra Cugowskiego i Muńka Staszczyka znalazła się również Ania Wyszkoni. - Kilka lat temu nie śmiałabym nawet myśleć, że uda mi się spotkać i pracować z Markiem Jackowskim, a tym bardziej zaprzyjaźnić. W naszych relacjach to właśnie przyjaźń ceniłam sobie najbardziej - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" wokalistka.

Na płycie "Marek Jackowski" Anię Wyszkoni usłyszymy w dwóch utworach: "Matka od samotnych drinków" i "Odnajdziemy się". Ten drugi był ostatnim z całej płyty, nad którym pracował Marek Jackowski.

- To niezwykłe, że słucha się tej piosenki ze świadomością, że jeszcze kilka miesięcy temu razem pracowaliśmy nad płytą i nagle coś zostało przerwane. Ostatnie partie gitary i wokalu nagrał trzy dni przed swoją śmiercią. Marek zawsze powtarzał, że czuwa nad nim anioł. Mam takie odczucie, że właśnie ten anioł pozwolił mu spełnić swoje największe marzenie - mówiła Ania Wyszkoni.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg

Czytaj także

Zmarł Marek Jackowski, założyciel i wieloletni lider Maanamu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 16:55
W sobotę zmarł we Włoszech Marek Jackowski, jeden z twórców Maanamu - poinformowała rzeczniczka zespołu Katarzyna Litwin. Jackowski miał 66 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyszkoni: nie wyobrażam sobie Opola bez siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 21:10
Piosenkarka jest bardzo emocjonalnie związana z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Od dziecka marzyła, żeby w Opolu wystąpić. I żałuje, że nie będzie mogła tam wystąpić razem z Markiem Jackowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń