Magdalena Boczarska o filmie "W ukryciu": od razu się zakochałam

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 20:55
- Wydaje mi się, że nie ma nic bardziej kuszącego dla aktorki niż zmierzenie się z taką rolą. Nie sztuką jest być zawsze piękną. Trudniej odnaleźć w sobie pokłady mroku - mówiła w Jedynce Magdalena Boczarska o swojej roli w filmie "W ukryciu".
Audio
  • Magdalena Boczarska i Janusz Kidawa Błoński o filmie "W ukryciu" (Muzyczna Jedynka)
Magdalena Boczarka mówiła w Jedynce o filmie W ukryciu
Magdalena Boczarka mówiła w Jedynce o filmie "W ukryciu"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Po raz pierwszy nowy film Janusza Kidawy Błońskiego został pokazany na Warszawskim Festiwalu Filmowym. "W ukryciu" opowiada historię miłości dwóch kobiet: Żydówki (Julia Pogrebińska) i ukrywającej ją w czasie II wojny światowej Polki (Magdalena Boczarska).

Kultura w radiowej Jedynce >>>

- To film o wielkiej, szalonej, trochę wynaturzonej miłości, która nie zna granic w usuwaniu przeszkód, by tylko ją zrealizować. Inspiracją była dla nas przypowieść o bogini Medei, która słynie z tego, że tak bardzo kochała, że zaczynała zabijać przeciwników, którzy stali na drodze jej miłości do męża Jazona - tłumaczył w Jedynce reżyser Janusz Kidawa Błoński.


W filmie nie brakuje scen intymnych. Magdalena Boczarska przyznała, że każda z nich, bez wyjątku, była dla niej trudna do zagrania. Bardzo pomocna, jak podkreślała, okazała się jednak atmosfera na planie. - Przed okresem zdjęciowym wspólnie poświęciliśmy sporo czasu na oswojenie się z tematyką filmu. To jest dość kameralne kino, ekipa filmowa nie była jakaś wielka, a poza tym dobrze się wszyscy znamy. Dzięki atmosferze, którą stworzył Janek, można było poczuć się bezpiecznie i otworzyć się - mówiła aktorka.

Magdalena
Magdalena Boczarska i Janusz Kidawa Błoński/fot. W.Kusiński/PR

Film "W ukryciu" wejdzie do polskich kin 26 grudnia.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg

Czytaj także

Robert Więckiewicz: nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 20:55
- Podobnie było, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten film. Pomyślałem sobie, że w kilku miejscach coś bym poprawił, coś bym zmienił. Ale już za późno - mówił w Jedynce Robert Więckiewicz, odtwórca tytułowej roli w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chce się żyć" to historia ogólnoludzka

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 20:30
Maciej Pieprzyca, reżyser filmu nagrodzonego na festiwalu w Gdyni, a wcześniej entuzjastycznie przyjętego na festiwalu w Montrealu opowiada, jak wpadł na pomysł jego nakręcenia. I choć to historia osoby niepełnosprawnej, to nie jest film o niepełnosprawnych. To film o braku komunikacji między ludźmi. Także tymi zdrowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Haneke: pokazując przemoc, prowokuję do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:11
- Zadaniem sztuki nie jest pokazywanie prawdy, tylko pytanie o nią - powiedział Michael Haneke. W radiowej Jedynce relacja Joanny Sławińskiej z wizyty austriackiego reżysera w łódzkiej Szkole Filmowej.
rozwiń zwiń