Halina Mlynkova: jestem jedyną kobietą na scenie folkowej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:01
- Ten styl jest u nas absolutną nowością. Trochę jak zespół The Corrs, który łączył folk z muzyką współczesną - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka Halina Mlynkova o swojej nowej płycie pt. "Po drugiej stronie lustra".
Audio
  • Halina Mlynkova o swojej płycie "Po drugiej stronie lustra"
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: W. Kusiński/PR

"Po drugiej stronie lustra" to drugi solowy album Haliny Mlynkovej. Zawiera 13 utworów.  Autorem kompozycji i producentem całego albumu jest Leszek Wronka, który pisał przeboje dla czeskich gwiazd, jak Karel Gott i Helena Vondráckova. Teksty do utworów Mlynkova i Wronka napisali wspólnie.

Halina
Halina Mlynkova i Maria Szabłowska fot. W.Kusiński/Polskie Radio

Płyta inspirowana jest irlandzkimi klimatami. - Jest na niej dużo pozytywnych i energetycznych utworów. Można się też zatrzymać przy piosenkach balladowych, do zastanowienia nad życiem - powiedziała Mlynkova.

Była wokalistka zespołu Brathanki zapewniła w rozmowie z Marią Szabłowską, że nie ma takiej drugiej płyty na polskim rynku muzycznym. - To powiew świeżości, jeśli chodzi o muzykę - wyjaśniła Mlynkova. Natomiast bajkowość na płycie "Po drugiej stronie lustra", jest jej zdaniem trochę z przymrużeniem oka.

Halina Mlynkova o swoim udziale w projekcie Panny Wyklęte>>>

Premiera płyty Haliny Mlynkovej pt. "Po drugiej stronie lustra" 29 października.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Haliną Mlynkovą.

"Muzyczna Jedynka" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
meluene2014-01-23 18:52 Zgłoś
Ta wypowiedź jest co najmniej niezgodna z prawdą i moim zdaniem bardzo krzywdząca dla artystów. Ilość płyt inspirowanych "irlandzkimi klimatami", które są wydawane przez polskie, znane gwiazdy sceny folkowej, jest porażająca (nie wspominając już o ilości zespołów muzyki celtyckiej działających w Polsce). Myślę, że pani Mlynkova powinna się dokształcić przed udzielaniem jakichkolwiek wywiadów w przyszłości. Polecam zapoznanie się chociażby z twórczością zespołów Beltaine, Shannon, Danar, czy też pionierów tego gatunku w naszym kraju - zespołu Carrantuohill. Oczywiście, nie we wszystkich zespołach są panie, ale stwierdzenie, iż "ten styl jest u nas absolutną nowością" to co najmniej wyraz głębokiej ignorancji i niewiedzy.
kulturalna2014-01-23 18:48 Zgłoś
Pani Halino, polecam najpierw edukację, potem wywiady, żeby Pani nie opowiadała bzdur. Irlandzki folk na polskiej scenie? Żyje pewnie dłużej niż Pani. Polecam portal folk24.pl i magazyn Folk24 lub czasopismo Gadki z chatki. Taki lead artykułu przynosi Pani wstyd.

Czytaj także

Halina Mlynkova: Etniczne rytmy we współczesnej oprawie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 10:20
"Podczas koncertu pomyślałam, że to bardzo fajna sprawa śpiewać piosenki, które się naprawdę lubi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova: dziś mogę napisać wolny tekst i mnie nie zamkną

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:37
- Temat Żołnierzy Wyklętych jest trudny, wzbudza kontrowersje. z jednej strony mówimy o bohaterach, z drugiej - niektórzy piszą o "bandytach" - powiedziała w radiowej Jedynce Halina Mlynkova. Wokalistka napisała i wykonała jedną z piosenek na płytę "Panny Wyklęte".
rozwiń zwiń