Natalia Niemen i młode talenty na Festiwalu Niemen NON STOP

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:26
W dniach 25-26 października Słupsk po raz kolejny będzie stolicą muzyki Czesława Niemena. Podczas 8. Festiwalu Niemen NON STOP wystąpią m.in. młodzi soliści i zespoły z całej Polski oraz Natalia Niemen. Patronem imprezy jest radiowa Jedynka.
Audio
  • Anna Maćkowiak o 8. Festiwalu młodych talentów Niemen NON STOP (Muzyczna Jedynka)
Finaliści Konkursu Piosenki scen@niemena na Festiwalu Niemen NON STOP w 2012 roku
Finaliści Konkursu Piosenki scen@niemena na Festiwalu Niemen NON STOP w 2012 rokuFoto: www.niemennonstop.pl

- Po śmierci Czesława Niemena w Słupsku narodził się pomysł festiwalu, dzięki któremu młodzi artyści sięgną po jego twórczość. Do tego potrzebne były środki finansowe i zgoda spadkobierców. Wsparły nas władze miasta Słupska, urząd marszałkowski oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysł zaakceptowała też Małgorzata Niemen, wdowa po artyście - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Anna Maćkowiak, dyrektor Festiwalu młodych talentów Niemen NON STOP.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

W ramach festiwalu odbędzie się także Konkurs Piosenki scen@niemena na interpretację muzyki Czesława Niemena. Jedenastu uczestników oceni jury w składzie: Katarzyna Gaertner, Kazimierz Mazur i Tomasz Jaśkiewicz.  - Wybraliśmy sześciu solistów i pięć zespołów z całej Polski. Poziom jest bardzo wysoki. Większość uczestników konkursu to studenci albo absolwenci muzycznych szkół wyższych - podkreślała Anna Maćkowiak.

Wydarzeniem specjalnym 8. Festiwalu Niemen NON STOP będzie sobotni koncert Natalii Niemen pod hasłem "Niemen mniej znany". Wcześniej na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku zaprezentuje się jedenastu finalistów Konkursu Piosenki scen@niemena.

Patronem medialnym Festiwalu młodych talentów Niemen NON STOP jest radiowa Jedynka.

pg

Czytaj także

Czesław Niemen prywatnie był domatorem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 16:15
W "Muzycznej Jedynce" Małgorzata Niemen opowiadała o dwóch obliczach wykonawcy piosenki "Pod papugami". Tym scenicznym i tym prywatnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka o swojej interpretacji piosenek Niemena: mam uczucie, że by mu się podobało

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 11:14
– Kiedy nagrywaliśmy album "W hołdzie Mistrzowi" czasami miałem wrażenie, że gramy przed Czesławem Niemenem. Były momenty, kiedy nadlatywał na latającym dywanie – mówił w "Liście Osobistej” Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: muzyka Niemena to był dla mnie kulturowy szok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:40
- Płytę "Enigmatic" usłyszałem jako szesnastolatek. Kochałem się wtedy w muzyce barokowej, popem pogardzałem i ta płyta to był dla mnie "pierwszy raz". Zawsze blisko mi było do tych, którzy trzymają z poetami - mówił na antenie Jedynki Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń