Misia Furtak w projekcie solowym. Jak to się robi bez très.b?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 01:27
Po nagraniu trzech płyt i zebraniu ważnych nagród polskiego przemysłu muzycznego międzynarodowy skład très.b wybiera się na roczny urlop. Nie oznacza to jednak, że członkowie grupy będą leniuchować.
Audio
  • Misia Ff o swoim solowym wydawnictwie "Epka" (Muzyczna Jedynka)
Wokalistka i basistka grupy Tres.B - Misia Furtak.
Wokalistka i basistka grupy Tres.B - Misia Furtak.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Wokalistka i basistka grupy już wydała własny krążek. "Epka" zawiera sześć utworów, które powstawały na różnych etapach kariery Misi Furtak lub są efektem współpracy z innymi artystami. W końcu też mamy okazję usłyszeć ją w utworach polskojęzycznych, które w très.b nie miały szansy zaistnieć.

Jak podkreśliła Misia Furtak w "Muzycznej Jedynce" twórczość solowa różni się od pracy zespołowej szczególnie na etapie powstawania piosenek. - Wcześniej przynosiłam szkic utworu i podczas prób wspólnie nadawaliśmy mu ostateczny kształt. W tym wypadku odpowiadam za to ja kończąc utwór przy komputerze sama lub z producentem. To dla mnie wielki eksperyment - powiedziała w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Przy utworze "Mózg" Misia Ff współpracowała z Rykardą Parasol, "Lust For Life" powstała przez przypadek przy kawie w Abbey Road, a tekst do "Kartonem" wokalistka miała już dwa lata temu.

Kiedy ukaże się płyta w pełnej wersji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Epkę" Misi Ff wyprodukował Leszek Biolik, który - jako basista - znajdzie się także w składzie, jaki towarzyszył będzie Misi podczas koncertów.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta zespół

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawluśkiewicz: moją ambicją było podążanie frazą poetycką Papuszy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 20:00
Na tegorocznym festiwalu w Gdyni Jan Kanty Pawluśkiewicz otrzymał nagrodę za muzykę do filmu "Papusza". Poemat symfoniczny "Harfy Papuszy" ukazał się właśnie na płycie w ramach antologii muzyki kompozytora wydawanej przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary symfonicznie. Bez Seweryna Krajewskiego, ale...

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:00
- Pomysł zrodził się dość dawno, jednak cały czas były obawy czy nasza muzyka, stosunkowo prosta i bardzo melodyjna, nadaje się do opracowań symfonicznych - mówił w Jedynce Jerzy Skrzypczyk, perkusista Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń