X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od "Szklanej pogody" do "Dziobaka". Marek Dutkiewicz tworzy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 15:56
O lisie i policji śpiewa Anja Orthodox, o dziobaku Joanna Dark, a przygody innych zwierząt prezentują znane polskie aktorki. Legendarny autor tekstów Marek Dutkiewicz napisał piosenki na płytę "Zwierzaki - Bez chłopaków dla dzieciaków".
Audio
  • Marek Dutkiewicz o płycie "Zwierzaki - Bez chłopaków dla dzieciaków" (Muzyczna Jedynka)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marek Dutkiewicz jest autorem kilkuset tekstów, z których bardzo wiele stało się przebojami polskiej sceny muzycznej. Współpracował m.in. z Lombardem, Urszulą, Budką Suflera, Zdzisławą Sośnicką.

MUZYKA - serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Teraz przyszła pora na... piosenki dla dzieci! Na płycie "Zwierzaki - Bez chłopaków dla dzieciaków" dla najmłodszych śpiewają tylko kobiety - znane polskie wokalistki i aktorki! Od Paulli – krowy dowiadujemy się dlaczego krowa nie potrafi tańczyć, Kasia Bujakiewicz – wyjaśnia dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a Magdalena Różczka – cykada odpowiada dlaczego cykady nie mieszkają w Polsce. W rolę żaby wciela się Aneta Todorczuk–Perchuć, kangurem jest Marysia Niklińska, a delfinem – Iza Kowalewska.

- To była ogromna radość. Jedna z naprzyjemniejszych prac tego roku. Synowi postanowiłem dedykować jedną z tych piosenek "Dziobak" - mówił Marek Dutkiewicz w "Muzycznej Jedynce" . Piosenkę dla 10-letniego Ksawerego śpiewa mama - Joanna Dark.

Tekściarz ma nadzieję, że ta płyta nie będzie ostatnią okazją do współpracy z kompozytorem Marcinem Kindlą. - Ciekawy był proces twórczy, który podzieliliśmy na pół. Do pięciu kompozycji ja pisałem teksty, a przy pięciu moich wierszykach musiał się pocić Marcin - opowiadał w rozmowie z Marią Szabłowską.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Gdzie Dutkiewicz znajduje inspiracje dla tekstów dziecięcych piosenek? Jaki jeszcze wkład w płytę wniósł gość Jedynki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: dzieci MUZYKA piosenka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak muzykować, to tylko w rodzinie!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 08:30
Barwna, muzyczno-słowna opowieść o niezwykłej rodzinie. Sześcioro dzieci a każde gra na innym instrumencie: perkusji, saksofonie, skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, pianinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwóch wielkich mistrzów i ich piosenki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:29
"Lutosławski - Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" to piosenki napisane przez Witolda Lutosławskiego do wierszy Juliana Tuwima. Płyta ukazała się 12 listopada. To barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Zbigniew Wodecki został Pszczółką Mają

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 14:00
Zbigniew Wodecki, z racji wykształcenia zawsze pozostawał w nurcie muzyki "poważniejszej". Ale największymi jego przebojami były dwa, które ocierały się o lżejszą muzę.
rozwiń zwiń