Wanda Kwietniewska: bywam artystą pouczającym

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 16:39
- W 1983 roku na Sylwestra został wyemitowany utwór "Fabryka marzeń" i to był istotny moment dla zespołu. Po nim wszystko zaczęło dziać się błyskawicznie - powiedziała w radiowej Jedynce Wanda Kwietniewska i zaprosiła na jubileusz 30-lecia istnienia zespołu.
Audio
  • Wanda Kwietniewska o jubileuszu 30-lecia zespołu Wanda i Banda (Muzyczna Jedynka)
Wanda Kwietniewska w radiowej Jedynce
Wanda Kwietniewska w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Po tym debiucie zespół Wanda i Banda nagrał swój pierwszy krążek, na którym znalazły się takie hity jak "Nie będę Julią" czy "Hi-Fi", a popularność grupy lawinowo wzrosła. Krążek uzyskał status złotej płyty, a kolejnym przebojem - cenionym do dziś - stał się tytułowy utwór z serialu "Siedem życzeń".

Kwietniewska: płyt sprzedaliśmy tyle, że wytwórnia nie nadążała >>>

Energia zawarta w muzyce Wandy i Bandy sprawia, że ich utwory porywają do tańca i zabawy. - Czasami bywam artystą pouczającym w swoich, szczególnie balladowych, utworach. Zawsze dbam o teksty i staram się śpiewać o czymś - podkreśliła Wanda Kwietniewska w "Muzycznej Jedynce" .

Podobne podejście reprezentowała tworząc z Lombardem oraz w działalności solowej. Jak podkreśliła artystka w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim wszystko, co najlepsze, usłyszymy podczas jubileuszowego koncertu z okazji 30-lecia istnienia zespołu Wanda i Banda.

Fot.
Fot. W. Kusiński/Polskie Radio

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

- W większości zaśpiewam przeboje, bo wiem, że na to najbardziej publiczność czeka, ale zaśpiewamy też kilka nowszych rzeczy. To dobra okazja, by je skonfrontować z fanami - dodała Wanda Kwietniewska.

28 listopada w warszawskim klubie Stodoła z zespołem na scenie pojawią się: Małgorzata Ostrowska, Ania Rusowicz, Paweł Stasiak i Marek Raduli. Kogo jeszcze muzycy zaprosili na swój jubileusz? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: jubileusz koncert MUZYKA

Czytaj także

Kwietniewska: płyt sprzedaliśmy tyle, że wytwórnia nie nadążała

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 17:37
Znana z zespołu Wanda i Banda, wokalistka zaczynała w grupie Lombard, z którą nagrała hitowy album "Śmierć dyskotece”. - To był piękny czas i w tych nagraniach to słychać - wspominała Wanda Kwietniewska w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: Chopin był jazzmanem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 07:00
Słynna wokalistka lubi słuchać Chopina. Urszula Dudziak jest pewna, że gdyby pianista żył obecnie, to miałby zespół jazzowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: moim największym bohaterem jest John Williams

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:40
- Mam hopla nie tylko na punkcie jego muzyki filmowej - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" kompozytor i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary symfonicznie. Bez Seweryna Krajewskiego, ale...

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:00
- Pomysł zrodził się dość dawno, jednak cały czas były obawy czy nasza muzyka, stosunkowo prosta i bardzo melodyjna, nadaje się do opracowań symfonicznych - mówił w Jedynce Jerzy Skrzypczyk, perkusista Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: koncerty zawsze są najcenniejsze

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 14:16
- Wtedy muzyka brzmi jak powinna - powiedział w "Muzycznej Jedynce" wokalista Andrzej Piaseczny, który koncertem w Gdańsku 29 listopada rozpocznie trwającą do końca grudnia trasę koncertową promującą płytę "Zimowe piosenki". Muzykę skomponował do niej Seweryn Krajewski.
rozwiń zwiń