Andrzej Jagodziński świętuje w Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 17:29
- Mam nadzieję, że uda połączyć się klasykę z jazzem. Tak naprawdę od czasu wydania płyty "Chopin" w 1993 roku tym właśnie się zajmuję - mówił w Jedynce Andrzej Jagodziński, kompozytor i pianista jazzowy.
Audio
  • Andrzej Jagodziński o jubileuszowym koncercie w Filharmonii Narodowej (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Jagodziński
Andrzej JagodzińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W czwartek 28 listopada Andrzej Jagodziński świętował będzie w Filharmonii Narodowej w Warszawie jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. - Z okazji tej rocznicy napisałem koncert fortepianowy na orkiestrę symfoniczną i trio jazzowe. Dziś ten koncert wykonamy, a kilka miesięcy temu go nagraliśmy i dziś będzie również premiera płyty - ogłosił w "Muzycznej Jedynce" jazzman.

Jubilat wystąpi wraz z pozostałymi członkami Andrzej Jagodziński Jazz Trio (Adamem Cegielskim - bas i Czesławem "Małym" Bartkowskim - perkusja), a towarzyszyć będzie im orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Wojciecha Zielińskiego. Gość Jedynki przyznał, że zdecydował się na takie połączenie nie bez obaw.

- Ryzyko jakieś tam istniało. Scena Filharmonii Narodowej, orkiestra Filharmonii Narodowej i pierwsza moja tak duża forma przedstawiona publicznie. Na szczęście muzycy dość szybko stanęli po naszej stronie i bardzo przyjemnie się nam pracowało na próbach. Mam nadzieję, ze na koncercie też tak będzie - podkreślał Andrzej Jagodziński.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Andrzej Jagodziński Jazz Trio gra ze sobą w niezmienionym składzie od wydania płyty "Chopin" w 1993 roku. Album ten zapoczątkował modę na jazzowe interpretacje muzyki Chopina. Potem za podobne projekty brali się m.in. Krzysztof Herdzin i Leszek Możdżer.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik: muzyka jest terapią

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:33
- W tym roku odczułam to na własnej skórze fizycznie - przyznała w reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik, która w wypadku straciła męża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: wróciłam do korzeni i muzycznych fascynacji

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 07:00
- Nina Simone i Abbey Lincoln pojawiły się na mojej drodze bardzo wcześnie. Poczułam, że jestem gotowa wybrać z ich piosenek kilka perełek, które mogę nagrać po swojemu - powiedziała w radiowej Jedynce Aga Zaryan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Montowni sposób na "Trzech muszkieterów"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 16:00
- Jeśli ktoś by chciał zrobić "Trzech Muszkieterów" na serio w teatrze, to po pięciu minutach powypadałyby temu człowiekowi zęby. Ta historia musi mieć rock’n’rollowe tempo - mówił w Dwójce Rafał Rutkowski, jeden z aktorów grających w nowym przedstawieniu Teatru Montownia.
rozwiń zwiń