Pablopavo: małe ojczyzny powinno się szanować

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 16:38
Z Vavamuffin koncertuje, w ramach projektu Pablopavo i Ludziki nagrywa nową płytę. Bardzo zapracowany Paweł Sołtys zjawił się w radiowej Jedynce, by opowiedzieć o muzyce i Warszawie oraz zaprosić na koncert.
Audio
  • Pablopavo o nowej płycie, Warszawie i Agnieszce Osieckiej (Muzyczna Jedynka)
Pablopavo Paweł Sołtys
Pablopavo Paweł Sołtys Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jestem z Warszawy, tu się urodziłem i wychowałem. Niech to nie zabrzmi górnolotnie, ale darzę to miasto dużym uczuciem. Uważam, że o ile nie przeradza się to w żaden szowinizm, to małe ojczyzny powinno się szanować i lubić - powiedział Paweł Sołtys w Jedynce.

Pablopavo przyznał, że "warszawskość" wyraźnie czuć w jego tekstach. Po przeprowadzce na Saską Kępę dodatkowego znaczenia nabiera dla niego twórczość słynnej mieszkanki tego osiedla. - Jeśli by wymienić trzech najlepszych autorów piosenek w historii polskiej muzyki, to Agnieszka Osiecka z pewnością wśród nich jest - mówił w "Muzycznej Jedynce".

Muzyk zaangażowany jest w wiele projektów, to jeden z pierwszych wokalistów śpiewających po polsku raggamuffin. - Zaczynałem od tej techniki wokalnej, którą wymyślono na Jamajce w latach 70. XX wieku. To rodzaj melodeklamacji, z naciskiem na melo - wyjaśnił. Jak to brzmi będzie mozna usłyszeć już  10 grudnia podczas warszawskiego koncertu Vavamuffin, na który Pablopavo zaprosił słuchaczy Jedynki.

A początek nowego roku przyniesie radość fanom projektu Pablopavo i Ludziki. - Chcielibyśmy, by jeszcze przed Świętami nowy singiel pojawił się w radio i w sieci, a płyta 25 stycznia na pewno będzie w sklepach - zapewnił.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Pablopavo Vavamuffin

Czytaj także

Brylewski i Rozwadowski: warto przypomnieć ideę Festiwalu Róbrege

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 16:25
- W tym festiwalu nie chodzi o rywalizację, a nawet o reggae, bo będą artyści reprezentujący różne gatunki. Hasłem, które nam przyświeca jest przyjaźń – mówił w Jedynce Robert Brylewski, jeden z pomysłodawców reaktywowanego Grand Festivalu Róbrege.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Mankiewiczówna. Powróćmy jak za dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 20:54
- Przywróciłem Toli Mankiewiczównej żywot śpiewaczki operowej, bo nikt o tym do tej pory nie pisał - powiedział w radiowej Jedynce Ryszard Wolański, autor książki "Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bachleda: nie jest łatwo wyśpiewać polski język

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 13:47
- Pracuję już nad nową płytą, ale robię to w dwóch językach i chcę się dobrze przygotować wokalnie. Przejście z francuskiego na polski nie jest dla mnie łatwe - powiedział w Jedynce Andrzej Bachleda. W grudniu muzyk z polsko-francuskim zespołem wystąpi na koncertach w Polsce.
rozwiń zwiń