Krystian Ochman w finale Eurowizji! "Wykorzystałem adrenalinę" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 16:12
Krystian Ochman to w ostatnich godzinach najgorętsze nazwisko polskiej muzyki. Tuż przed próbami do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 artysta, w wywiadzie udzielonym Programowi 1 Polskiego Radia, skomentował swój sukces. - Wykorzystałem adrenalinę. Chciałem wypełnić scenę nie tylko głosem, ale również scenografią - mówił w "Muzycznej Jedynce". 
Krystian Ochman podczas półfinałowego występu
Krystian Ochman podczas półfinałowego występuFoto: PAP/DPA

Krystian Ochman zakwalifikował się do finału tegorocznej Eurowizji. Reprezentant Polski podczas czwartkowego występu w Turynie zaśpiewał na scenie w hali Pala Olimpico piosenkę pod tytułem "River". W rozmowie z Marcinem Kusym skomentował dotychczasowy przebieg konkursu. Podkreślił ponadto, że choć czuje lekkie zmęczenie, już myśli o sobotnim wyzwaniu.

Krystian Ochman. Po pierwsze skupienie

Artysta jest zadowolony z tego, jak zaprezentował się podczas półfinału, zaznacza jednak, że idealny występ nie jest możliwy. Wciąż ma świadomość drzemiących w nim rezerw. - Są niuanse, które chciałbym poprawić w swoim głosie w trakcie występu. Jestem zadowolony, ale jeszcze nie mam tej satysfakcji - mówi. Dodaje, że obecnie najważniejszą kwestią pozostaje utrzymanie koncentracji. - Cieszę się z tego, że się udało, ale nadal jestem skupiony - podkreśla. 

Pytany o atmosferę na miejscu, Krystian Ochman nie kryje radości z możliwości zaprezentowania się przed tak liczną publicznością. - Wykorzystałem adrenalinę, podobał mi się klimat. Chciałem wypełnić scenę nie tylko głosem, ale również scenografią, wspaniałymi tancerzami - tłumaczy. Mimo emocji i ciężkich przygotowań była szansa poznania muzycznych propozycji innych uczestników. Krystian Ochman ma swoich faworytów. - Piosenka "Stefania" z Ukrainy jest najbliżej tego, czego słucham na co dzień - przyznaje.

Jak głosować na Ochmana?

Zwracając się do słuchaczy Polskiego Radia, Krystian Ochman podziękował za dotychczasowe wsparcie. - Nie spodziewałem się takiego odbioru. Często to mówię, ale taka jest prawda. Mam nadzieję, że tak samo będzie jutro i że będziecie ze mnie dumni - podsumowuje. Regulamin Eurowizji jest jednak bardzo rygorystyczny i zabrania głosowania na swojego reprezentanta. Na Krystiana Ochmana będą więc mogli głosować tylko ci Polacy, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju i posiadają tamtejsze numery telefonów. 


Posłuchaj
08:01 2022_05_13 14_33_47_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Krystian Ochman udzielił ekskluzywnego wywiadu Marcinowi Kusemu (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Krystian Ochman jest synem Macieja Ochmana, klawiszowca zespołu "Róże Europy", i wnukiem Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora.

YouTube/Eurovision Song Contest

Eurowizja w cieniu wojny

W Turynie zakończył się półfinał 66. konkursu piosenki. Razem z reprezentantem Polski do finału dostali się także artyści z Serbii, Rumunii, Szwecji, Australii, Estonii, Finlandii, Azerbejdżanu, Czech i Belgii. Był to drugi półfinał, pierwszy odbył się we wtorek. Finał konkursu zaplanowano na sobotę. Wystąpi w nim dwudziestu wykonawców. W tym roku imprezę organizują Włosi, ponieważ w zeszłym roku festiwal wygrał włoski zespół rockowy Maneskin.

Konkurs rozgrywa się w cieniu wojny na Ukrainie, która zdaniem komentatorów będzie miała wpływ na jego przebieg. Z powodu agresji na Ukrainę z Eurowizji wykluczono w tym roku Rosję. Faworytem jest natomiast ukraiński zespół Kalush Orchestra.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Krystian Ochman

Data emisji: 13.05.2022

Godzina emisji: 14.33

mg

Czytaj także

Eurowizja 2022: kto wygra? Najwięksi rywale Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 18:00
Krystian Ochman według internautów i dziennikarzy muzycznych zaśpiewa nie tylko w czwartek - w drugim półfinale Eurowizji, ale także podczas sobotniego, finałowego występu. Typowany jest w pierwszej dziesiątce zawodników i choć notowania cały czas się zmieniają, Ochman cały czas jest w TOP 10. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Ochman i prawdziwa burza na scenie Eurowizji! Kulisy polskiego występu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 16:00
Dwupoziomowa, obrotowa scena z dostępem do wody, tancerki, które imitują zjawy, i wizualizacje z twarzami wokalisty na telebimach. W takiej scenerii wystąpił Krystian Ochman w półfinale tegorocznej Eurowizji. Wielki finał i ponowny występ reprezentanta Polski - w sobotę. Przeczytaj o kulisach polskiego występu i sprawdź, jak można wesprzeć polskiego reprezentanta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochman w finale Eurowizji 2022. Wyniki drugiego półfinału [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 23:10
Polska w finale Eurowizji 2022! Do sobotniej, ostatecznej rozgrywki zakwalifikowali się również reprezentanci Belgii, Czech, Azerbejdżanu, Finlandii, Estonii, Australii, Szwecji, Rumunii oraz Serbii. W emocjonującej do ostatniej minuty rozgrywce szczęścia zabrakło wokalistom z Gruzji, Macedonii Północnej, Cypru, Irlandii, Izraela, Malty, San Marino oraz Czarnogóry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurowizja 2022. Fenomenalny występ Polaka. Krystian Ochman awansował do finału

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 00:40
Krystian Ochman zakwalifikował się do sobotniego finału Eurowizji. Reprezentant Polski zaśpiewał na scenie w hali Pala Olimpico w Turynie piosenkę pt. "River". Razem z nim do finału dostali się także artyści z Serbii, Rumunii, Szwecji, Australii, Estonii, Finlandii, Azerbejdżanu, Czech oraz Belgii.
rozwiń zwiń