X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Wieczór Odkrywców

Section07
O audycji

Popularnonaukowy magazyn autorski Krzysztofa Michalskiego.

Objaśnianie i komentarz do tego, co dzieje się w świecie nauki, tłumaczenie zjawisk dziejących się we Wszechświecie, objaśnianie procesów społecznych, przedstawianie współczesnych "odkrywców" – ludzi, którzy prowadzą badania naukowe, dokonują odkryć i wynalazków, ale także tych, którzy odkrywają przed nami tajemnice otaczającego świata i tłumaczą zawiłości procesów społecznych, objaśniają wpływ rozwoju nauki i techniki na życie człowieka, tworzą nowe prądy, wyznaczają kierunki prowadzonych badań i eksperymentów.

Audycja została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, którzy odbierają ją jako alternatywę wobec komercyjnych propozycji na wtorkowy wieczór telewizji i radiowych stacji prywatnych.

Oto niektóre zrealizowane tematy: Człowiek i komputery, Rola młodych w nauce, Czy zastąpią nas roboty?, Komórki macierzyste – szanse czy zagrożenie?, Tajemnice mózgu, Zawód – uczony, Leki XXI wieku, Paranauka i parauczeni, Natura czy kultura, Pasjonująca fizyka, Od teorii względności do spintroniki, Zakochany mózg, Człowiek i kataklizmy, Wiara a nauka.

Prowadzący