X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzy dni bez mycia zębów mogą się dla nas źle skończyć

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 04:15
Istnieją naukowe dowody na to, że próchnica i dolegliwości przyzębia nie dotyczą samej jamy ustnej. Choroby dziąseł i zębów mają niekorzystny wpływ na cały nasz organizm.
Audio
  • Nowości w periodontologii (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Wystarczy przez trzy dni nie myć zębów, by mieć poważne kłopoty ze zdrowiem
Wystarczy przez trzy dni nie myć zębów, by mieć poważne kłopoty ze zdrowiemFoto: Depositphotos

Sercowo-naczyniowe czy metaboliczne, to tylko niektóre z chorób, związanych z kondycją naszych zębów. - Bezpośredni wpływ chorób jamy ustnej na zdrowie ogólne jest bardzo ważny, bo czasami pacjenci mają przekonanie, że jest to wyłącznie kwestia utrzymania higieny zębów, a tak nie jest - przekonuje dr Agnieszka Laskus.

Dr Maciej Nowak ostrzega, że wystarczy przez trzy dni nie szczotkować zębów, by mieć cechy zapalenia dziąseł. - Jest ono na szczęście mniej groźne dla ludzkiego organizmu, ale nieleczone, przy zaburzeniach odpornościowych może doprowadzić do przejścia w zapalenie przyzębia, które jest przewlekłą i nieodwracalną chorobą - opowiada stomatolog.

W rozmowie lekarze wyjaśnili na czym polegają choroby przyzębia i jak są one leczone. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców

Prowadził: Artur Wolski

Goście: dr Agnieszka Laskus (absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistka pierwszego stopnia stomatologii ogólnej, drugiego stopnia periodontologii, uczestniczka konferencji EuroPerio8 w Londynie), dr Maciej Nowak (pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista w dziedzinie stomatologii ogólnej i periodontologii, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie periodontologii, uczestnik konferencji EuroPerio8 w Londynie)

Data emisji: 9.06.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiara w siłę antybiotyku? Wirusy są na nią odporne

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 18:52
Penicylina i inne wczesne antybiotyki, które ratowały życie, u wielu osób wywołały przekonanie, że są najlepszym lekiem na wszelkie dolegliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaskra to już prawdziwa epidemia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 18:56
Uważa się, że do 2020 roku na jaskrę będzie na świecie chorowało ok. 80 milionów osób. To bardzo podstępna choroba i długo rozwija się bez objawów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na dobry sen dla sowy i rannego ptaszka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 03:01
- Mówi się, że krótko śpi ten, kto szybko śpi. Jeśli mózg ma zdolność do szybkiego pogłębiania snu, to można się wyspać nawet w cztery godziny - wyjaśnia dr Michał Skalski.
rozwiń zwiń