Kierunki kariery młodych naukowców w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 11:36
Są młodzi, zdolni, odbyli staże naukowe w czołowych instytutach świata i mają spore osiągnięcia. Polscy badacze pracujący w Polsce i za granicą już wkrótce po raz drugi zorganizują konferencję Polish Scientific Networks.
Audio
  • Kierunki kariery młodych naukowców w Polsce (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Czy naukowcy poczują wsparcie internautów? (zdjęcie ilustracyjne)
Czy naukowcy poczują wsparcie internautów? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Odbędzie się ona na przełomie czerwca i lipca we Wrocławiu z inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademii Młodych Uczonych PAN oraz Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Uczestnicy konferencji dyskutować będą m.in. nad możliwością komercjalizacji badań i współpracy środowiska biznesu i uczonych. Wspólnie z organizatorami wydarzenia w audycji rozmawialiśmy również o modelu kariery naukowej młodych badaczy w Polsce.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr Anna Ajduk (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, przewodnicząca Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej), prof. Janusz Bujnicki (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, członek Akademii Młodych Uczonych PAN)

Data emisji: 4.04.2016

Godzina emisji: 20.16

pg/gs


Czytaj także

Polska będzie rajem dla zagranicznych naukowców?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 13:30
- Nie chcemy żeby powstające centra kopiowały instytucje już istniejące na świecie. Liczymy także, że zastosują nowatorskie podejście do prowadzonych badań, dzięki którym polska nauka i ośrodek, który powstanie, staną się rozpoznawalne na świecie - mówi Kinga Słomińska, kierownik ds. Międzynarodowych Agend Badawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół, który bada tajemnice mikro- i nanoświatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:25
- Moją ambicją było stworzenie środowiska badawczego - mówi prof. Teodor Gotszalk, laureat programów TEAM i MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa perspektywa finansowa dla polskiej nauki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 17:13
Rozpoczęła się nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. W poprzedniej Fundacja Nauki Polskiej przygotowała kilka interesujących programów. Nie inaczej jest i teraz.
rozwiń zwiń