X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Richard Frąckowiak: musimy zrozumieć ludzki mózg

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 15:07
- Bez wiedzy, jak normalny mózg pracuje, nie wiemy, co się dzieje, jak mózg jest chory - wskazał dyrektor unijnego projektu Human Brain Project.
Audio
  • Prof. Richard Frąckowiak o potrzebie badań ludzkiego mózgu (Eureka/Jedynka)
  • Prof. Tadeusz Pieńkowski o metodach diagnozowania i leczenia raka piersi (Eureka/Jedynka)
  • O europejskiej kampanii "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie" (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Trzeba odróżnić obrazowanie ludzkiego mózgu, które się używa w szpitalach do diagnostyki i leczenia od obrazkowania, które jest używane do badań naukowych. Te badania rozpoczęły się na przełomie 1978 i 1979 roku. Mają one na celu zrozumienie, jak mózg pracuje, jak jest zorganizowany - wskazał gość Jedynki.

Prof. Richard Frąckowiak jest dyrektorem unijnego projektu Human Brain Project. W audycji opowiedział na czym polega projekt.

W audycji mówiliśmy także o Światowym Kongresie SIS [Senologic International Society], czyli Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego, podczas którego omawiane były innowacyjne metody diagnozowania i leczenia raka piersi. Kongres po raz pierwszy odbył się w Polsce.

Przypomnieliśmy także, że 18 maja w Warszawie, w ramach europejskiej kampanii "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie", odbędzie się międzynarodowa konferencja "Zrównoważone życie zawodowe w każdym wieku".

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Richard Frąckowiak (brytyjski uczony, jeden z najwybitniejszych neurologów na świecie, pionier w dziedzinie badań nad obrazowaniem ludzkiego mózgu, dyrektor unijnego projektu Human Brain Project), prof. Tadeusz Pieńkowski (prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego, prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi), dr Joanna Bugajska (prowadzi badania związane m.in. z wpływem wieku na wydajność pracy), prof. Wiktor Marek Zawieska (zastępca dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy)

Data emisji: 09.05.2016

Godzina emisji: 20.14

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hemofilia - choroba, z którą da się normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 11:50
- Nowoczesne, profilaktyczne leczenie, czyli podawanie czynnika krzepnięcia przed wystąpieniem krwawień, daje możliwość aktywnego i produktywnego życia - mówi Bogdan Gajewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samoistne włóknienie płuc - choroba o złym rokowaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 08:30
W Polsce rejestrujemy ok. 1,8 tys. nowych przypadków samoistnego włóknienia płuc w każdym roku. Zaledwie 25 proc. chorych przeżywa pięć lat od momentu rozpoznania.
rozwiń zwiń