X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Manufaktura Ślimaka Madzika, czyli jak popularyzować naukę?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 09:30
Gościem audycji była dr Magdalena Osial z Wydziału Chemii UW i Wolnego Uniwersytetu w Brukseli - wyróżniona w ostatnim konkursie Popularyzator Nauki Roku, finalistka konkursu im. A. Rojszczaka, która prowadzi programy popularyzujące naukę, szczególnie wśród dzieci i seniorów.
Audio
  • O popularyzacji nauki wśród dzieci i seniorów oraz o międzynarodowym konkursie Falling Walls Lab (Wieczór odkrywców/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: LightField Studios/shutterstock.com

kosmos planety gwiazdy wieczór odkrywców FREE 663_364.jpg
Posłuchaj, kanału "Wieczór odkrywców"

W 2015 roku stworzyła projekt "Manufaktura Naukowców, czyli Uniwersytet Każdego Wieku", którego celem jest zaciekawienie dzieci naukami ścisłymi, zachęcenie ich do bycia w przyszłości naukowcami oraz pokazanie, że w dobie internetu można spędzać kreatywnie czas z babciami, dziadkami i rodzicami poprzez wspólne prowadzenie ciekawych eksperymentów. Jej projekt skierowany jest przede wszystkim do osób spoza wielkich miast. Dr Magdalena Osial przeprowadziła już kilkadziesiąt szkoleń w różnych placówkach edukacyjnych województwa mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego, angażując naukowo kilkaset rodzin.

W audycji rozmawialiśmy także o Falling Walls Lab. To ciekawy pomysł dla młodych badaczy - międzynarodowy konkurs, którego celem jest prezentacja innowacyjnych pomysłów przedstawicieli różnych dziedzin nauki. Podczas 3-minutowych wystąpień wstępnie wyłonieni na podstawie przesłanych zgłoszeń kandydaci prezentują swoje innowacyjne pomysły, modele biznesowe czy inicjatywy społeczne. Prezentacje odbywają się przed zgromadzoną widownią oraz ekspertami z różnych dziedzin nauki. Finał Konkursu odbędzie się w listopadzie w Berlinie. O Konkursie i polskich eliminacjach opowiadał prof. Kazimierz Rzążewski z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

***

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr Magdalena Osial (Wydział Chemii UW, Wolny Uniwersytet w Brukseli), prof. Kazimierz Rzążewski (Centrum Fizyki Teoretycznej PAN)

Data emisji: 22.05.2017

Godzina emisji: 19.09

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy na Ziemi zabraknie wody?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 08:40
Na ostatnim Forum Ekonomicznym w Davos przedstawiony został raport na temat największych zagrożeń dla ludzkości na najbliższe 10 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ursynowicz wychodzi z cienia Kościuszki. "Bano się go"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 22:59
- Julian Ursyn Niemcewicz miał bardzo ostry język i bano się go. Jako osoba z obywatelstwem amerykańskim, posiadał ogromne wpływy wśród warszawskich elit - mówi w radiowej Jedynce prof. Izabella Rusinowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieki i glony jako źródło energii. "Potrzebujemy nowych rozwiązań"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 22:10
Zamiast czyścić ścieki, polscy naukowcy robią z nich energię i szukają nowych zastosowań dla glonów. - Prowadzimy innowacyjne badania, które w dłuższej perspektywie mogą bardzo odmienić nasze życie - mówi dr hab. inż. Marcin Zieliński z Katedry Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń