X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prehistoria Warszawy odkryta na nowo

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 22:24
- Jak się okazało po przebadaniu m.in. grodu na Bródnie, poglądy historyków dotyczące początków Warszawy trzeba zrewidować - mówi historyk dr Andrzej Sołtan.
Audio
  • Najnowsze ustalenia dotyczące pradziejów Warszawy (Wieczór Odkrywców/ Jedynka)
Rynek Starego Miasta w Warszawie ma wyjątkowo kameralne wymiary 90 na 73 metry
Rynek Starego Miasta w Warszawie ma wyjątkowo kameralne wymiary 90 na 73 metryFoto: S-F/ Shutterstock

Niedawno ukazało się nowe - poszerzone i uzupełnione - wydanie "Historii Warszawy". Trójka autorów publikacji: prof. Marian Marek Drozdowski, dr Andrzej Sołtan i – nieżyjący od przeszło 20 lat autor pierwszego tomu i wybitny znawca epoki oświecenia, prof. Andrzej Zahorski – inspirowali się pracami historyka i archiwisty Adama Moraczewskiego.

- Kilka ostatnich dekad przyniosło znaczny rozwój badań archeologicznych. Profesor Stanisław Herbst przy okazji inauguracji rocznika warszawskiego w 1960 roku w artykule wstępnym zwrócił uwagę, że źródeł pisanych pewnie nam nie przybędzie i nadzieja jest w archeologii, i tak się rzeczywiście stało - opowiada dr Andrzej Sołtan.

Bardzo ciekawe informacje udało się znaleźć odnośnie do założyciela grodu Warszawy. O tym i innych nowych ustaleniach mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr prof. Marian Marek Drozdowski (autor wielu książek poświęconych historii Warszawy, Instytut Historii PAN), dr Andrzej Sołtan (historyk, varsavianista, zastępca dyrektora Muzeum Historycznego m.st. Warszawy w latach 1995-2013, autor wielu rozpraw poświęconych dziejom stolicy)

Data emisji: 18.09.2017

Godzina emisji: 19.11

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Hitler chciał zniszczyć Warszawę?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 01:29
- Skala zniszczeń i kradzieży w Warszawie w czasie II wojny światowej była ogromna. Opracowano bardzo precyzyjną metodę burzenia miasta - mówi w radiowej Jedynce historyk prof. Wojciech Falkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenie i rzeczywistość. Historia Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 18:20
Powstało w połowie XIX wieku, kiedy Warszawa była stolicą należącego do Rosji Królestwa Polskiego i - represjonowane - tułało się po rożnych miejscach. W 1938 doczekało się własnego gmachu, niemal od razu zamierzano przystąpić do rozbudowy, ale plany te przerwała II wojna światowa.
rozwiń zwiń