X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W ciągu najbliższych lat podwoi się liczba zachorowań na raka"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 19:55
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia to rak ma być głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. "To kwestia już kilku najbliższych lat" - przewiduje prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder.
Audio
  • Dr Janusz Meder o chorobach nowotworowych (Jedynka/Eureka)
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudu w USA zostanie podpisane memorandum między resortem zdrowia a jednym z amerykańskich ośrodków onkologicznych w sprawie ewentualnej współpracy w dziedzinie onkologii.
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudu w USA zostanie podpisane memorandum między resortem zdrowia a jednym z amerykańskich ośrodków onkologicznych w sprawie ewentualnej współpracy w dziedzinie onkologii.Foto: shutterstock/Snezana Ignjatovic

Podczas jednej z konferencji prof. Adam Maciejczyk, prezes Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych, powiedział, że w najbliższym czasie czeka nas onkologiczne tsunami. Dr Janusz Meder powiedział, że takie określenie nie jest przesadne.

- To oddaje dane demograficzne i epidemiologiczne. Prognozy wyraźnie mówią, że w ciągu najbliższych 15 - 20 lat niestety nastąpi podwojenie liczby zachorowań na nowotwory. A to przede wszystkim za sprawą starzejących się społeczeństw. Żyjemy coraz dłużej, mamy coraz bardziej efektywne leki, a choroby śmiertelne przekształciły się w choroby przewlekłe. Pacjenci dożywają wieku, kiedy łatwiej zachorować na nowotwór. Niektórzy mogą doświadczyć nawet dwóch lub trzech chorób nowotworowych, bo chorują przewlekle a nie śmiertelnie - powiedział dr Janusz Meder.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka"

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: Dr Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii)

Data emisji: 2.01.2018

Godzina emisji: 19.09

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rak płuc - najczęstszy z nowotworów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 19:10
Listopad od lat jest miesiącem Walki z Rakiem Płuca, chorobą, która jest największym onkologicznym problem zdrowia publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jędrzejczak: bez szczepień 66 proc. ludzi by nie żyło

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 12:15
- Z siedmiorga rodzeństwa mojej mamy czwórka zmarła na dyfteryt. Dziś w ogóle nie widzimy tej choroby, bo mamy szczepienia. Dwie trzecie ludzi, którzy dziś żyją, bez szczepień by umarło - mówi prof. Wiesław Jędrzejczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transport komórkowy a nowotwory

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 19:35
To jedno z największych wyzwań współczesnej nauki - poznać mechanizmy powstawania nowotworów na poziomie komórki i zaproponować ich leczenie.
rozwiń zwiń