X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stabilność struktur mózgu i jej związek z zaburzeniami

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 15:31
Ludzki mózg rozwija się przez stosunkowo krótki okres naszego życia. Przez jego pozostałą część, podstawowa struktura mózgu pozostaje w miarę niezmienna.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/TrifonenkoIvan

Za tę stabilność w znacznym stopniu odpowiedzialne są wypustki komórek nerwowych zwane dendrytami. Wiadomo też, że zarówno zaburzeniom nastroju (stres, depresja) jak i starzeniu się mózgu i pojawianiem się chorób neurodegeneracyjnych (np. choroby Alzheimera) często towarzyszy destabilizacja drzewek dendrytycznych komórek nerwowych.

Gościem programu będzie profesor Jacek Jaworski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, który w ramach grantu uzyskanego w programie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej TEAM będzie pracował nad poznaniem mechanizmu odpowiadającego za stabilność drzewek dendrytycznych neuronów i jego związku z zaburzeniami nastroju.

Audycja sponsorowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Na audycję "Ludzie nauki" w paśmie "Eureka" w poniedziałek (13.08) o 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

abi

Zobacz więcej na temat: mózg badania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Globalne ocieplenie. Jak walczyć z groźnym zjawiskiem?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:00
- Jeśli ogrzewalibyśmy oceany bombami atomowymi o takiej klasie, jak bomba zrzucona na Hiroszimę, to co sekundę musilibyśmy odpalać 4 bomby, żeby oceany nagrzewały się w takim tempie, jak nagrzewają sie teraza - mówiła w audycji Anna Sierpińska, autorka artykułów dotyczących zmian klimatycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medycyna nuklearna to diagnostyka i leczenie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 19:40
Słowo nuklearna łączy się z poczuciem zagrożenia, a przed oczami stają bomby nuklearne i elektrownie atomowe. A tak nie jest. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiostacja "Błyskawica" - głos Powstania Warszawskiego.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 20:14
Zaczęła nadawać 8 sierpnia 1944 roku. Jej chatakterystycznym dźwiękiem była melodia "Warszawianki". Radiostacja "Błyskawica" została zbudowana przez Atoniego Zębika, ps. "Biegły" i służyła walczącym do ostatnich dni Powstania Warszawskiego. Sygnał nadajnika docierał nie tylko do Europy, ale także do najdalszych zakątków globu. O budowie urządzenia i jego funkcjonowaniu opowiedział Wiesław Paszta, autor książki "Cień Błyskawicy".
rozwiń zwiń