Immunoterapia nowotworów. Poszukiwanie nowych strategii

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 19:37
Dr Magdalena Winiarska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymała niedawno grant z Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych – Starting Grant ERC (European Reasearch Council) na poszukiwanie nowatorskich strategii usprawniających immunoterapię nowotworów.
Audio
  • Z Magdaleną Winiarską rozmawiał Krzysztof Michalski (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Dr Magdalena Winiarska
Dr Magdalena WiniarskaFoto: PAP/Jakub Kamiński

Niewielu polskich badaczy zdobyło ten prestiżowy grant, ale Magdalena Winiarska, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. – Przyznam, że pracuje się na zdobycie grantów robiąc badania przez dłuższy czas, ale sama aplikacja jest prosta. Chciałabym zachęcić polskich badaczy, by próbowali – powiedziała w rozmowie z Krzysztofem Michalskim.

Na czym polegają jej badania? W jaki sposób jej dokonania pomogą pacjentom onkologicznym? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka" 

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr Magdalena Winiarska (WUM)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 19.10

kwh/kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mózg wpływa na nasz nastrój?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 20:02
Za stabilność ludzkiego mózgu w znacznym stopniu odpowiedzialne są wypustki komórek nerwowych, zwane dendrytami. Wiadomo też, że zarówno zaburzeniom nastroju jak i starzeniu się mózgu często towarzyszy destabilizacja drzewek dendrytycznych komórek nerwowych. O procesie tym opowiedział profesor Jacek Jaworski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 lat polskiej informatyki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 16:26
Kiedy i w jaki spoób powstały pierwsze komputery i minikomputery? O urządzeniach, które zrewolucjonizowały świat i ich twórcach opowiedział profesor Marek Hołyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, odpowiedzialny za organizację jubileuszu 70-lecia polskiej informatyki.
rozwiń zwiń