Nowy gatunek zwierząt w polskich lasach

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 19:48
Do rodziny psowatych, drapieżnych ssaków należy kilkadziesiąt współczesnych gatunków. W Polsce są to wilki, lisy, jenoty, a niedawno pojawiły się szakale złociste.  
Audio
  • Nowy gatunek zwierząt w polskich lasach (Eureka/Jedynka)
Szakal złocisty
Szakal złocistyFoto: Shutterstock

Wiesław Bogdanowicz z Instytutu i Muzeum Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie tłumaczył, że szakale nie są groźne dla ludzi. – Nie ma się czego bać, bo te zwierzęta nie są niebezpieczne dla ludzi. Nie czynią też takich szkód, jak często się mówi. Jest to gatunek, który pojawił się u nas w sposób naturalny i powinniśmy zaakceptować jego obecność - przyznał.  

Czym charakteryzują się szakale złociste? Skąd wzięły się w naszej części Europy? O tym w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka" 

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: Wiesław Bogdanowicz (Instytut i Muzeum Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 19.09

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak bezpiecznie zbadać dno oka?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 19:49
OCT to nowa metoda obrazowania przekrojów tkanek oka, która pozwala na rekonstruowanie za pomocą światła trójwymiarowej struktury tkanki. Jej rozwinięciem jest koncepcja tomografu optycznego, o której w audycji opowiedział prof. Maciej Wojtkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie odsetek samobójstw spowodowanych depresją

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 19:37
Szacuje się, że za dwa lata depresja znajdzie się na drugim miejscu w rankingu największych problemów zdrowotnych. O chorobie w audycji opowiada dr Sławomir Murawiec z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
rozwiń zwiń