Polskie dziedzictwo kulturowe w Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 19:30
Z okazji pierwszego polsko-gruzińskiego seminarium poświęconego polskiemu dziedzictwu kulturowemu w Gruzji, w dzisiejszym "Wieczorze odkrywców" rozmawiamy o osiągnięciach polskich uczonych, inżynierów, malarzy oraz architektów na Kaukazie.
Audio
  • Polskie dziedzictwo kulturowe w Gruzji (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Naridzer

Kartografowie, geologowie czy geografowie z Królestwa Polskiego znajdowali pracę na Kaukazie. - To był kraj, który trzeba było opisać, pomierzyć - wyjaśnia Janusz Mróz.

- Mało kto wie, że nasi rodacy, architekci, przez dziesięciolecia kierowali zabudową na całym Zakaukaziu - opowiada Jerzy Szałygin. - Najważniejsze budynki w Tbilisi czy Batumi są polskiego autorstwa - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w ramach pasma Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: Jerzy Szałygin (prezes Fundacji Ochrony Wspólnego Dziedzictwa Kulturowego TERPA, etnograf, badacz osadnictwa i działalności Polaków w Gruzji), Janusz Mróz (historyk sztuki, konserwator zabytków)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 19.06

kwh/abi

Czytaj także

Ludzie nauki: biomarkery radiotoksyczności

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:36
W 2015 roku w Polsce na nowotwory wykryto u ponad 163 tysięcy ludzi. W ciągu ostatnich 10 lat ponad 1,5 miliona osób zmarło z powodu chorób nowotworowych. Ok. 60 proc. pacjentów onkologicznych jest kandydatami do leczenia za pomocą radioterapii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta, które zjadamy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 20:17
Świnie, kury i krowy każdego dnia lądują u nas na talerzu. W audycji rozmawiamy o ich osobowości oraz naszym stosunku do zwierząt hodowlanych.    
rozwiń zwiń