X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnych technologii, a takie tworzą polscy inżynierowie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 19:30
W środę 27 lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala XXV Plebiscytu Złoty Inżynier, podczas której poznaliśmy nazwiska polskich naukowców i inżynierów, laureatów plebiscytu "Przeglądu Technicznego", najstarszego pisma w Polsce, jednego z najstarszych na świeci.  
Audio
  • Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnych technologii, a takie tworzą polscy inżynierowie (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Gala rozdania nagród Złoty Inżynier 2018. Prezydent Andrzej Duda (C) oraz laureaci Benedykt Roźmiarek (2L) kategoria Jakość, Jan Siwiński (2P) kategoria Ekologia i Józef Sztorc (P) kategoria Zarządzanie, Ewa Mankiewicz-Cudny (L)
Gala rozdania nagród Złoty Inżynier 2018. Prezydent Andrzej Duda (C) oraz laureaci Benedykt Roźmiarek (2L) kategoria "Jakość", Jan Siwiński (2P) kategoria "Ekologia" i Józef Sztorc (P) kategoria "Zarządzanie", Ewa Mankiewicz-Cudny (L)Foto: PAP/Radek Pietruszka

Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT uważa, że po przemianach w 1989 roku inżynierowie poszli w odstawkę. Wiekszą wage przykładano do takich umiejetności, jak marketing, zarządzanie. - Tym nie mniej trzeba coś wytwarzać, produkować, gonić świat, mieć czym zarządzać - podkreśla. Jej zdaniem, obecnie nastąpiła zmiana i sukcesy polskiej gospodarki w znacznej mierze wytworzyli inżynierowie. I to zarówno ci, którzy pracują na uczelniach, w instytutach naukowych i ci, którzy zdecydowali się na tworzenie własnych firm, w tym innowacyjnych.

Jan Siwiński, jeden z laureatów, wskazuje, że świat się zmienia w szybkim tempie i inżynierowie stale muszą doskonalić swe umiejętności. Opowiada o tym, czym zajmuje się jego firma. - Naszą przewagą konkurencyjną jest Know-how, ciągle poszukujemy nowych rozwiazań. Ponieważ jesteśmy firmą inżynierską, więc to jest nasza przewaga - mówi inżynier.

Jakie są osiągnięcia polskich twórców techniki i znaczenie zawodu inżyniera w budowaniu nowoczesnej gospodarki? Posłuchaj całej audycji.

Polskie Radio sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi:  Krzysztof Michalski

Gości: Ewa Mańkiewicz-Cudny (Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej, Redaktor Naczelna "Przeglądu Technicznego") i inżynier Jan Siwiński (laureat plebiscytu Złoty Inżynier 2018 w kategorii ekologia, prezes innowacyjnej firmy Ecoenergia, wynalazca proekologicznych technologii ograniczających emisję tlenków azotu i innych szkodliwych substancji).

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 19.07

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne pomysły wspierające polską innowacyjność

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 19:36
System obserwacyjno-inspekcyjny w postaci latającej platformy wielowirnikowej, bezzałogowe platformy pracujące w środowisku wodnym, czy bezzałogowy statek powietrzny na platformie samolotu odrzutowego - to niektóre rozwiązania wspierane w ramach programu sektorowego INNOSBZ realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Układy złożone i ich zastosowanie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:58
W lutym 2019 roku w Zakopanem odbędzie się międzynarodowa konferencja "Winter Workshop on Complex Systems 2019" poświęcona badaniom z zakresu układów złożonych. To nowa, dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, której odkrycia znajdują zastosowanie w wielu sferach życia - w nauce (m.in w fizyce, biologii, geografii, geofizyce i socjologii), w ekonomii, statystyce i w medycynie.
rozwiń zwiń