X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Można rozpaczać za przyrodą i drzewami"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 20:12
W "Wieczorze Odkrywców" o znaczeniu lasów dla przyrody, kultury i gospodarki rozmawialiśmy z profesorem Tomasz Borecki – leśnik, wieloletni rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Audio
  • Jak bardzo ważny jest las dla człowieka? (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jplenio/pixabay

Profesor wspomina, kiedy jako mały chłopiec poszedł do lasu powalonego przez wichurę. Ogromne wrażenie zrobiły na nim powalone potężne sosny i dęby. Ale jeszcze bardziej zapamiętał człowieka, który chodził po tych powalonych drzewach i płakał. Był to miejscowy leśniczy. - Ja wtedy jako mały chłopak bardzo się dziwiłem, jak można płakać nad drzewami, a dzisiaj wiem, że można rozpaczać nad przyrodą, nad drzewami, bo one są związane bardzo mocno z nami - mówi profesor. Zwraca uwagę, że drzewa gwarantują nam jakość życia.

Profesor wyjaśnia też, dlaczego ważne jest, aby w lesie było więcej starszych drzew i jak użytkować las, aby do tego doprowadzić. Podkreśla, że użytkowanie lasu jest czymś normalnym, ale należy robić to racjonalnie.

Czy mamy w Polsce jeszcze naturalne lasy? Jak gość audycji ocenia pracę polskich leśników? Co sądzi o sporach wokół wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Tomasz Borecki (leśnik, wieloletni rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalista od biologii i urządzania lasu, dyrektor międzyuczelnianego Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji mienia Marka Dietricha)

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 19.06

ag/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosławiec. Co w zachodniopomorskim robią żubry?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:10
- W tej chwili żubry są w bardzo wielu miejscach na świecie. W Polsce najliczniejsza ich populacja, ok. sześciuset sztuk, jest w Białowieży. Natomiast wszystkich żubrów jest u nas ok. 1,5 tys. i są one rozrzucone po całym kraju - mówi Maciej Tracz z Dzikiej Zagrody w Jabłonowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niezapominajki przypomina nie tylko o bogactwie lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 13:00
- W tym roku w ramach Święta Niezapominajki chcemy pokazać, że las to świetne miejsce wypoczynku i znakomite sąsiedztwo - mówi Edyta Nowicka z Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne gospodarstwa węglowe, czyli drzewa, które leczą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:00
Trwa pilotażowy projekt o nawie "Leśne gospodarstwa węglowe", który ma na celu zwiększenie kumulacji dwutlenku węgla przez lasy.
rozwiń zwiń