X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gen skazy krwotocznej, czyli hemofilia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 20:33
W audycji "Wieczór odkrywców" mówimy o zawiłościach dziedziczenia genu powodującego hemofilię (inaczej zwaną skazą krwotoczną), o tym, dlaczego mężczyźni częściej zapadają na tę chorobę i o możliwości jej leczenia - także o tym, czy terapia genowa jest szansą w walce z hemofilią.
Audio
  • Sposoby leczenia hemofilii (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Krew
KrewFoto: sabinurce/Pixabay

17 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. W Polsce ropoczęła się realizacja, podpisanego przez Ministra Zdrowia profesora Łukasza Szumowskiego, kolejnej edycji Narodowego Programu Leczenia chorych na tę chorobę na lata 2019-2023.

Dr Ewa Stefańska-Windyga podkreśla, że w ostatnich latach zdecydowanie polepszyły się metody leczenia hemofilii. Kiedyś osoby cierpiące na tę dolegliwość umierały wcześnie w wyniku wylewów. - Obecnie długość życia chorych na hemofilię jest porównywalna z długością życia innych ludzi - mówi.

Lekarz wyjaśnia, że mamy trzy typy hemofilii. Opisuje również, jakie są metody leczenia choroby.

Posłuchaj całej audycji, z której można dowiedzieć się, czy hemofilia jest uleczalna i w czym może pomóc inżyniera genetyczna.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: dr Ewa Stefańska-Windyga (naukowiec i lekarz z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 19.06

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hemofilia - choroba, z którą da się normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 11:50
- Nowoczesne, profilaktyczne leczenie, czyli podawanie czynnika krzepnięcia przed wystąpieniem krwawień, daje możliwość aktywnego i produktywnego życia - mówi Bogdan Gajewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cukrzycy powinni unikać szpitala jak ognia"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 00:35
Cukrzyca jest wrażliwa na dietę, wysiłek fizyczny i emocje. Jak się uważa, jednym z najgorszych miejsc dla chorujących na nią jest szpital. - Chorzy powinni go unikać jak ognia - mówi lekarz, prof. dr hab. Tomasz Klupa.
rozwiń zwiń