X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieczór Odkrywców 3 czerwca godz. 19:07

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 19:07
Audio
Tytuł Eureka 2019/06/03 19:07
Prowadzący Michalski Krzysztof, Złotnicka-Kobylecka Katarzyna
Opis

Ponad 100 lat temu - w grudniu 1914 r - Ernest Shackleton - irlandzki badacz polarny podejmuje ryzykowną wyprawę : chce pieszo przebyć Antarktydę - od Morza Weddella ( przez biegun) do Morza Rossa. w grudniu 1914 r jego ekipa wpływa żaglowcem "Endurance" na Morze Weddella ( 160 km od brzegów Antarktydy) i tu niespodziewanie statek zostaje uwięziony w zamarzających wodach. Kilkumiesięczny postój i oczekiwanie na odwilż niestety mają dramatyczny finał. Napierający lód uszkadza statek i załoga musi go opuścić. Prawie 30 śmiałków ląduje na krze … O heroicznej walce o życie i losach wyprawy Shackletona a także o prowadzonych obecnie poszukiwaniach statku "Endurance" opowie Marcin Jamkowski wiceprezes Oddziału Polskiego The Explorers Club.

Goście Marcin Jamkowski
Playlista
Tagi
Zobacz więcej na temat: Dwójka