X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naukowa edukacja

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2010 20:05
III Raciborskie Dni Nauki i Techniki sprawiły, ze zawód naukowca przestał kojarzyć się młodzieży jako nudny i nieżyciowy.
Audio
  • W "Wieczorze Odkrywców" o Raciborskich Dniach Nauki i Techniki

W ciągu trzech dni uczniowie raciborskich szkół mieli niepowtarzalną okazję poznać między innymi tajniki funkcjonowania ludzkiego mózgu oraz obejrzeć sejsmograf, który został skonstruowany 80 lat temu przez Karla Mainke.

W programie znalazły się także wykłady o gwiazdach, trzęsieniach ziemi, biologii syntetycznej i arktycznych ptakach.

Głównym organizatorem Raciborskich Dni Nauki i Techniki jest Stowarzyszenie "Skala". Przewodniczący stowarzyszenia Jan Kalabiński w rozmowie z Krzysztofem Michalskim stwierdził, że pomysł zorganizowania takiej imprezy naukowej  narodził się z potrzeby edukacji młodzieży w dziedzinach naukowych.

- Wiem, że człowiek powinien w życiu otrzymywać zrównoważone bodźce w życiu. Jednym z nich jest informacja o technice i nauce - mówił podczas "Wieczoru Odkrywców" Kalabiński.

Zdaniem organizatora ze stowarzyszenia "Skala" tego typu imprezy mogą pomóc młodym ludziom w wyborze przyszłego zawodu.

Profesor Magdalena Fikus, która była jednym z uczestników Dni Nauki stwierdziła, że raciborska inicjatywa jest czymś niesamowitym. Podnosząc temat popularyzacji nauki powiedziała, że jest ona skuteczna tylko wtedy, gdy "ci którzy ją chcą popularyzować uświadomią sobie do kogo i w jakim celu chcą mówić".

- Organizatorzy w Raciborzu dokładnie to wiedzą - uznała profesor Fikus.

Podobnego zdania jest profesor Paweł Rowiński, dyrektor Instytutu Geofizyki PAN, który również uczestniczył w III Raciborskich Dniach Nauki i Techniki.

- My , pracownicy nauki mamy tak fascynujący zawód, że jak znajdujemy słuchaczy, to jest rzeczą naturalną, że chcemy o tym opowiadać. Racibórz był takim miejscem, w którym ktoś chciał nas słuchać  - stwierdził Rowiński.

Podczas imprezy zostały zaprezentowane także techniczne osiągnięcia raciborskich szkół uczących zawodów. Stowarzyszenie "Skala" przygotowało także wystawę techniczną na której znalazła się między innymi jedyna na świecie sejsmologiczna aparatura.

Więcej na temat III Raciborskich Dni Nauki i Techniki, najnowszych osiągnięć świata nauki w "Wieczorze Odkrywców". Z Krzysztofem Michalskim w studiu radiowej Jedynki rozmawiali: prof. Magdalena Fikus - szefowa Rady Upowszechniania Nauki , prof. Paweł Rowiński - dyrektor Instytutu Geofizyki PAN, Jan Kalabiński - Stowarzyszenie Skala oraz Wojciech Wojtak - kierownik Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowy Wieczór z Jedynką: Fenomen życia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2008 11:56
Zaprasza Artur Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór Odkrywców: Biolodzy 20-lecia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2008 14:40
Zaprasza Krzysztof Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyznano tytuły "Popularyzatora Nauki"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2008 16:28
Znamy najlepszych popularyzatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fizyka się liczy"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2009 04:57
Znamy zwycięzców katowickiego konkursu.
rozwiń zwiń