X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi naukowcy wracają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 15:20
Gośćmi programu są młodzi polscy badacze, którzy po latach pracy w czołowych instytutach badawczych za granicą wrócili do kraju i będą prowadzić swoje badania w polskich placówkach.
Audio
Naukowiec
NaukowiecFoto: Glow Images/East News

Dr Krystyna Oracz wróciła z Uniwersytetu we Freiburgu i będzie prowadziła swoje badania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Będzie zajmowała się ulepszaniem jakości nasion, które będą w stanie kiełkować także w gorszych warunkach spowodowanych np. globalnym ociepleniem.

Dr Łukasz Kilański wrócił z Uniwersytetu w Helsinkach. Będzie badał w Instytucie Fizyki PAN nowe materiały do nowej gałęzi elektroniki zwanej spintroniką.

Dr Piotr Masłowski wrócił z Uniwersytetu w Colorado i będzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadził badania nad wysokorozdzielczą spektroskopią, co może mieć zastosowanie przy nieinwazyjnym wykrywaniu wielu chorób np. astmy i obturacyjnej choroby płuc.

Dr Jędrzej Walkowiak wrócił z Uniwersytetu w Aachen i będzie w Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu prowadził poszukiwania nowych polimerów przewodzących.

Młodzi naukowcy opowiadają o możliwości prowadzenia badań w Polsce, o roli mistrza, o możliwości awansu i o przyszłości badań w naszym kraju.

Wieczór odkrywców prowadził Krzysztof Michalski.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak pokonać raka?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 23:55
Już dziś co czwarta śmierć mieszkańca naszego globu spowodowana jest właśnie rakiem. A lekarze ostrzegają, że w najbliższych latach ponad 40 % ludzkości będzie chorowało na jakiś rodzaj nowotworu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będziemy wreszcie naukową potęgą?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 14:40
60 lat temu powstała Polska Akademia Nauk. Jej narodziny wzbudziły w środowisku naukowych wiele emocji i kontrowersji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa walczy. Prezydent miasta ma związane ręce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 10:25
Marceli Porowski na początku sierpnia 1944 został powołany na prezydenta powstańczej Warszawy. Miał opiekować się ludnością cywilną. Było to zadanie w płonącym, ostrzeliwanym mieście praktycznie niewykonalne.
rozwiń zwiń