X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rola Świętego Mikołaja to intratna fucha

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 07:30
- Nie robię tego tylko dla pieniędzy, to też jest fajna zabawa - mówił w Jedynce Kamil, który od czterech lat wciela się w rolę świętego.
Audio
  • Kamil opowiada o swojej pracy św. Mikołaja (Sygnały dnia/Jedynka)
Rola Świętego Mikołaja to intratna fucha

Kamil do tego zajęcia od początku podchodził bardzo poważnie. – Najpierw kupiłem sobie profesjonalny strój – zaznaczył. A więc spodnie, czerwony płaszcz, czapę, siwą brodę, botki, no i obowiązkowo wielki wór na prezenty. Potem był debiut przy rodzinnym stole, niestety z drobną wpadką. Jego młodszy brat rozpoznał przebierańca. - Powiedziałem wtedy, że Święty Mikołaj nie lubi, jak się mówi, że to nie on - wspominał. Brat w końcu uwierzył.

Od tamtego incydentu Kamil nie daje się już tak łatwo zdemaskować. - Ja jestem takim Mikołajem, który wprowadza swoje zasady wigilijne. Szacunek do Mikołaja musi być - zaznaczył i dodał, że nie pozwala ciągnąć się za brodę. Ale to nie znaczy, że nie można go dotykać. Kamil, jak przystało na św. Mikołaja, woła "Ho, ho, ho" i zaprasza do wspólnego zdjęcia, "na kolanko".

''

Takich Mikołajów jak Kamil zatrudniają rodziny, które chcą sprawić dzieciom niespodziankę. Każda wizyta to dla aktora 150 złotych. – W tym roku mam zaplanowane tylko trzy rodziny, chcę też spędzić święta z własną – tłumaczył.

Najlepsi potrafią na "mikołajowym" biznesie zarobić nawet 2000 PLN w jedną noc. Ale wielu z nich przyznaje, że pieniądze nie są najważniejsze. Bo praca św. Mikołaja to przede wszystkim przyjemność!

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(pkur)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psycholog: dziecko nie zawsze musi dostać wymarzony prezent

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 12:23
- Najpierw rodzice sami muszą wiedzieć dlaczego nie chcą dać określonego prezentu. Wówczas łatwiej będzie wytłumaczyć to dziecku - uważa Patrycja Rzepecka, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Uryga: widzę, jak ludzie przeżywają słowa pastorałek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:32
Autorka albumu "Mesjasz prawdziwy" przyznała w Jedynce, że bardzo trudno jest zaśpiewać polskie kolędy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia bez karpia? "Dominował w PRL-u"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:07
Większość Polaków nie wyobraża sobie Wigilii bez karpia. Siła przyzwyczajenia, tradycja, przywiązanie czy stary nawyk - tak odpowiadają na pytanie o powody obecności tej ryby na wigilijnym stole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywe karpie na Wigilię? "Nie przedłużajcie ich cierpienia"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 16:18
- Chcielibyśmy zmniejszyć cierpienie karpia w drodze ze stawu na nasze wigilijne stoły - mówił w radiowej Jedynce Jacek Bożek z Klubu Gaja, który prowadzi kampanię "Jeszcze żywy karp".
rozwiń zwiń