X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyprawa "Szpik na Szczyt" na ostatniej (i najtrudniejszej) prostej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:22
- Dziś wyruszyliśmy z obozu Karanga, który jest położony na wysokości 3 930 metrów. Grupa jest zwarta, idzie się dobrze. Przed nami atak szczytowy - mówiła w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki i uczestniczka wyprawy "Szpik na Szczyt".
Audio
  • Nina Karczmarewicz relacjonuje szósty dzień wyprawy "Szpik na Szczyt" (Cztery pory roku/Jedynka)
Uczestnicy wyprawy Szpik na szczyt już wkrótce rozpoczną atak na wierzchołek Kilimandżaro
Uczestnicy wyprawy "Szpik na szczyt" już wkrótce rozpoczną atak na wierzchołek KilimandżaroFoto: Tomasz Kobielski/www.Adventure24.pl

W środę 15 stycznia ponad dwudziestoosobowa grupa biorców i dawców szpiku oraz lekarzy transplantologów z Polski wyruszyła na Kilimandżaro. Celem wyprawy jest zdobycie najwyższego szczytu Afryki (5 895 m n.p.m.) oraz zwrócenie uwagi na problemy osób chorych na białaczkę.

Wyprawa "Szpik na Szczyt" - relacja pierwsza >>>

Jednym z sześciorga biorców szpiku, którzy uczestniczą w wyprawie "Szpik na Szczyt" jest Marcin. Co skłoniło go, żeby zdobyć Kilimandżaro? - Nie chodziło mi o to, żeby się sprawdzić. Bardziej o to, żeby pokazać ludziom na oddziałach onkologii i hematologii, że po przeszczepie szpiku da się żyć normalnie, a każdy cel, który sobie postawimy jest realny. Jak to będzie z wejściem na sam szczyt zobaczymy. Ja swoje Kilimandżaro już zdobyłem. Góra jako taka to dla mnie już tylko formalność - podkreślał.

Martyna Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata >>>

W poniedziałek uczestnicy wyprawy dotrą do ostatniego już obozu (blisko 4 600 m n.p.m.) skąd rozpoczną atak szczytowy. - W obozie czeka nas lunch i regeneracja. Musimy dużo wypić i maksymalnie odpocząć, a przede wszystkim pozytywnie nastawić się na noc. Będzie ona na pewno długa i zimna. Po wschodzie słońca będzie już lepiej, cieplej. Mam nadzieję, że po około 9-10 godzinach staniemy na samym wierzchołku Kilimandżaro - tłumaczył Tomasz Kobielski, lider wyprawy.

Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wyprawy "Szpik na Szczyt". Jej przebieg relacjonuje codziennie w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz (od poniedziałku do czwartku po godz. 11, a w piątek po godz. 9.00).

pg/asz

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szpik na Szczyt" - pierwsza taka wyprawa na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 07:00
15 stycznia wyruszyła pierwsza w historii Kilimandżaro wyprawa, w której wezmą udział osoby po przeszczepie szpiku, dawcy oraz grupa polskich lekarzy transplantologów. Radiowa Jedynka patronuje temu niezwykłemu przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 15:48
- Choć ci ludzie przeszli tak trudną drogę, zdobyli znacznie większą górę niż Kilimandżaro, to wciąż mają siłę podjąć się takiego wyzwania. Bardzo trzymam za nich kciuki - mówiła w radiowej Jedynce redaktor naczelna "National Geographic", który razem z Pierwszym Programem Polskiego Radia patronuje akcji "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa "Szpik na Szczyt" już na wysokości 3 600 metrów!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 19:34
- Zostało nam około 200 metrów do drugiej bazy. To mniej więcej godzina-dwie marszu - mówiła w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki i uczestniczka wyprawy "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń