Paczka dla Ukrainy. Żenia Klimakin: dziękuję Polakom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 18:42
- Dziękuję wszystkim Polakom, że wasze serce jest tak ogromne - mówił w Jedycne Ukrainiec Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia od czterech lat mieszkający w Polsce.
Audio
  • Żenia Klimakin: dziękuję Polakom za pomoc (Cztery pory roku/Jedynka)
Majdan w Kijowie
Majdan w KijowieFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

- Nie mam prawa moralnego mówić o tym, żeby wysyłać pieniądze czy paczki, bo wiem jak wygląda sytuacja w Polsce. Jak wiele osób żyje w naprawdę trudnej sytuacji finansowej - podkreślił gość "Czterech pór roku".

Tymczasem Poczta Polska uruchomiła akcję "Paczka dla Ukrainy". Wysłanie paczki ważącej do 20 kg jest bezpłatne. - Napisałem na Facebooku o akcji, otrzymałem adres, pod który można wysłać paczkę, później drugi trzeci, czwarty, piąty i szósty. Teraz jestem łącznikiem, dostaję od swoich przyjaciół informacje, które przekazuję dalej, w taki sposób pomagają Polacy. Wiele osób chce systematycznie wysyłać paczki – powiedział dziennikarz.

Żenia Klimakin zwrócił również uwagę na fakt, że poza pomocą materialną, bardzo istotne jest także wsparcie moralne. - Te słowa, że jesteśmy razem - zaznaczył.

Gość Jedynki mówił także o tym, jak Polacy reagują na wydarzenia na Majdanie i jak obecnie postrzegają Ukraińców. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

to, pg

Zobacz więcej na temat: pomoc Rosja Ukraina
Komentarze1
aby dodać komentarz
Skallesny2014-03-19 19:47 Zgłoś
Paczka z polski z wdowiego grosza, a miliarder Achmetow się nie poczuwa, pani Tymoszenko sama mogłaby przez rok utrzymać całą Ojczyzne ale nie ona nie poto kradła i siedziala w tiurmie żeby teraz rozdawać złoto.

Czytaj także

Gesty solidarności z Ukrainą mają znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 08:33
W piątek w wielu oknach zapłonęły świece, a w sobotę Amnesty International organizuje maraton pisania listów do władz Ukrainy z apelem o zaprzestanie przemocy i listy z wyrazami solidarności do Ukraińców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla Ukrainy. Caritas przypomina o akcji "Rodzina rodzinie"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 16:46
Do końca marca można bezpłatnie wysyłać paczki z pomocą na Ukrainę, co umożliwia Poczta Polska. Akcja, którą stworzył Caritas odbywa się pod hasłem "Rodzina rodzinie. Rodziny polskie - rodzinom ukraińskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Ukrainy. "Oni proszą tylko o prawo do prawa"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 17:00
- Chciałam zobaczyć na własne oczy, z samego serca Majdanu, dokąd naprawdę dążą ci ludzie. Darzę ich absolutnym podziwem - mówiła w radiowej Jedynce aktorka Olena Leonenko, która zaśpiewa na dobroczynnym koncercie w Filharmonii Narodowej.
rozwiń zwiń