X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Polskiej Niezapominajki - doroczne święto polskiej przyrody

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 13:05
W tym roku Dzień Niezapominajki odbędzie się w niedzielę 18 maja tradycyjnie w Ośrodku Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisku. Na gości czeka wiele atrakcji. Leśnicy czekają od godz. 11.
Audio
  • Mariusz Turczyk: Tam gdzie są lasy możemy czuć się bezpieczniejsi (Cztery pory roku/Jedynka)
Święto Niezapominajki 2012
Święto Niezapominajki 2012Foto: lasy.gov.pl

Ośrodek Edukacji Ekologicznej  w Jedlni-Letnisku nosi nazwę redaktora Andrzej Zalewskiego, który propagował Święto Polskiej Niezapominajki. - Zapraszamy bardzo gorąco - mówi w radiowej Jedynce Mariusz Turczyk z Lasów Państwowych. Przypomina, że jednym z ważniejszych zadań Lasów Państwowych jest pokazywania, jak ważne są lasy w naszym życiu. - Bo nawet patrząc za okno na padający deszcz warto podkreślić, że najwięcej tej spadającej z nieba wody pochłoną lasy. Tam gdzie są lasy możemy czuć się bezpieczniejsi - mówi gość "Czterech pór roku". Podkreśla, że las daje wiele możliwości realizowania indywidualnych zainteresowań. Można w nim biegać, można jeździć na rowerze, ale można też fotografować, czy obserwować zwierzęta. - W ramach Święta Polskiej Niezapominajki to chcemy pokazać - zapewnia.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio". Andrzej Zalewski prowadząc audycję w Walentynki doszedł do wniosku, że w Polsce luty to mało miłosny miesiąc. Czasem zakochanych jest przecież maj, gdy wszystko kwitnie. Data 15 maja jest elastyczna, bo świąteczne imprezy zazwyczaj dostosowuje się do weekendu.
- Ale przesłanie Andrzeja Zalewskiego było dużo głębsze, on zwrócił uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie "O", czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu. Oszczędzajmy wodę, energię, nie śmiećmy, nie palmy ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieści się w przesłaniu Niezapominajki
Mariusz Turczyk zaprasza wszystkich chętnych na teren ośrodka, który jest położony 13 kilometrów od Radomia. Na gości będzie czekało wiele atrakcji. Będzie też okazja do pochwalenia się dokonaniami leśników, bo w tym roku Lasy Państwowe obchodzą jubileusz 90-lecia powołania. Radiowa Jedynka sprawuje patronat medialny nad jubileuszem.
Będzie oczywiście poczęstunek, bo bez niego nie ma udanego pikniku.
Gość radiowej Jedynki podkreśla, że lasy w Polsce są otwarte i każdy może do nich wejść. Musi tylko przestrzegać kilku zasad. Nie można wjeżdżać do lasu pojazdami silnikowymi, a poza wyznaczonymi miejscami nie wolno rozpalać ognia.
Leśnicy zapraszają do Jedlni-Letniska od godz. 11. Radiowa Jedynka też tam będzie.
Rozmawiał Roman Czejarek.

"Cztery pory roku" od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 13.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto lasu. "Sadzimy 500 mln drzewek rocznie"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 12:56
30 procent terytorium Polski to są lasy. Drzew cały czas przybywa - powiedział Andrzej Dawidziuk, nadleśniczy z Celestynowa. Obecnie lasy są przebudowywane. Leśnicy starają się sadzić coraz więcej gatunków drzew liściastych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Lasu. Jeden dzień z życia leśniczego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 14:53
- Chciałbym złamać ten stereotyp, który lansuje telewizja, że leśniczy ma psa, dubeltówkę i nic innego nie robi, tylko chodzi sobie po lesie i obserwuje ptaki oraz zwierzęta. Prawda jest całkiem inna - mówił w radiowej Jedynce Waldemar Paszkiewicz z leśniczówki Nowa Wieś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicedyrektor Lasów Państwowych: to nieprawda, że w Polsce ubywa lasów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 09:29
- Gdzieś w społeczeństwie została ukuta taka teza. To nieprawda. Corocznie przybywa lasów. Nawet lasy, które zostały poświęcone pod autostrady czy drogi szybkiego ruchu to mały ułamek tego, ile się rocznie zalesia - mówił w radiowej Jedynce Jan Szramka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Park pod patronatem radiowej Jedynki - konsultacje społeczne jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 18:59
Walka o przestrzeń kontra miejska zieleń - Jacek Bożek z Klubu Gaja uważa, że samorządy stawiane są w tej kwestii w bardzo trudnej sytuacji. - Dlatego wciąganie obywateli do rozmowy jest właściwą drogą, także dla rozbijania konfliktów - mówił w Jedynce.
rozwiń zwiń