X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąsiad sąsiadowi nie musi być wilkiem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 15:37
- Uczymy jak dobrze żyć ze swoimi sąsiadami, a nawet jak się z nimi zaprzyjaźnić i wspólne z nimi coś organizować. Może to być ławeczka przed naszym blokiem albo plac zabaw - mówiła w radiowej Jedynce Dorota Stażyńska z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.
Audio
  • Dorota Stażyńska i Agata Konarzewska o wspieraniu inicjatyw sąsiedzkich (Cztery pory roku/Jedynka)
Sąsiad sąsiadowi nie musi być wilkiem
Foto: Glow Images/East News

Inicjatywy sąsiedzkie nie muszą sprowadzać się do tej czy innej inwestycji. To również, o czym przekonywała Agata Konarzewska, różne aktywności, które są podejmowane wspólnie. Jako przykład podała spotkanie towarzyskie przy grillu połączone np. z wymianą garażową. - To dobra okazja, żeby wykorzystać te wszystkie zasoby, które istnieją w lokalnej społeczności. Ktoś przynosi np. ciasto, bo potrafi dobrze piec, a ktoś inny książki, bo ma ich za dużo i chciałby wymienić się na coś innego - tłumaczyła w "Czterech porach roku" przedstawicielka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Razem z Dorotą Stażyńską obie panie zajmują się fachowym wspieraniem podobnych inicjatyw. Bo trudno organizować sąsiedzkie spotkania. Często blokada znajduje się w głowach samych mieszkańców, którzy nawet ze sobą nie rozmawiają. - W momencie, gdy latami nie odzywamy się siebie, nie witamy, to później jest bardzo ciężko przełamać tę barierę i wejść na poziom dobrego sąsiedztwa - podkreślała Agata Konarzewska.

Dlatego tak ważne jest - dodała - by zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkania jak najszybciej nawiązać kontakt z sąsiadami. - Najpierw trzeba znać swojego sąsiada, żeby potem móc budować głębsze relacje. To podstawa - stwierdził gość Jedynki.

Na czy polega działalność Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiał Roman Czejarek.

pg/ag

Zobacz więcej na temat: mieszkanie RELACJA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moje mieszkania, moja loggia. Spółdzielni nic do niej, ale...

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 18:01
- Kwestie związane z ich remontami reguluje statut każdej spółdzielni - dowiedział się Janusz Weiss w Związku Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom energooszczędny: Fundusz dopłaci nawet 50 tys zł. Jak starać się o dofinansowanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:55
Budowa domu to zawsze spory wydatek, tym bardziej interesująca wydaje się propozycja skorzystania z dofinansowania. Jeżeli inwestuje się w lokum energooszczędne, można dostać nawet nawet do 50 tysięcy złotych dopłaty.
rozwiń zwiń