Wakacje razem czy osobno? "Demony rodzą się, gdy nie pamiętamy o bliskich"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 14:46
Wypad męża z kolegami denerwuje żonę, samotny wyjazd wzbudza podejrzenia partnera, a walka rodziców o podział letnich obowiązków stawia dzieci w oku cyklonu. Jak zaplanować wakacje, by każdy z członków rodziny odpoczął?
Audio
  • Andrzej Komorowski o wakacyjnych wyjazdach. Razem czy osobno? (Cztery pory roku/Jedynka)
Wakacje razem czy osobno? Demony rodzą się, gdy nie pamiętamy o bliskich
Foto: East News/Glow Images

- Wszystko zależy od tego, w jakim etapie związku jesteśmy. Inaczej wakacje spędzają rodzice małych dzieci, inaczej nastolatków, jeszcze inaczej dojrzałe małżeństwa - mówi w radiowej Jedynce terapeuta rodzinny Andrzej Komorowski.

Gość "Czterech pór roku" uważa, że jest wiele okazji czy powodów, by nie spędzać wakacji z członkami własnej rodziny. Od razu jednak uspokaja. - Wakacje wcale nie są tak częstym czasem zdrady w małżeństwie, jak się podejrzewa. Jeśli w ogóle o tym mówić, to najwięcej skoków w bok popełnianych jest jesienią i zimą - twierdzi.

Radio Freud - intymne rozmowy po zmroku >>

W rozmowie z Romanem Czejarkiem radzi nie dopatrywać się drugiego dna w potrzebie spędzenia kilka dni bez małżonka i dzieci. A jeśli spędzamy wakacje razem - przypomina o szczególnej trosce o wzajemne relacje. - Nie krytykujmy, nie pozwalajmy sobie na złe żarty. A kiedy jedziecie sami, pamiętajcie o żonach i mężach, ślijcie maile i zdjęcie. Bo gdy nie pamiętacie, rodzą się demony - przestrzega.

Jak poradzić sobie z chorobą zazdrości? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Czytaj także

Filip Woźniak, Tadeusz Woźniak i nadzwyczajne spotkanie w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 18:15
- Ludzie są często zaskoczeni serdecznością Filipa od pierwszego zetknięcia. Ale po chwili konsternacji oddają te emocje bardzo chętnie. Okazuje się, że wszyscy tego potrzebujemy - mówił Tadeusz Woźniak. Muzyk i jego syn byli gośćmi radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By dodawać życia do lat, a nie lat do życia. Przepis na młodość

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:46
"Nie zależy mi na tym, by wyglądać młodo. Wolę zestarzeć się z godnością. Starsze twarze również są bardzo piękne", "Każdy ma tyle lat, na ile się czuje. Ja mam dużo lat, a czuję się młodo, no to się stroję jeszcze" - brzmią opinie uczestników radiowej sondy. Co jesteśmy w stanie zrobić, by na dłużej zatrzymać młodość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport w depresji. Wysiłek mógłby pomóc, ale nie każdy jest w stanie go wykonać

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 13:48
Wyniki wielu badań wskazują na to, że wysiłek fizyczny działa przeciwdepresyjnie. - Zwiększone wydzielanie endorfin to znany mechanizm, istotny jest także element psychologiczny, bo człowiek czuje, że podjął jakieś konstruktywne działanie. Tego mechanizmu nie można jednak przeceniać - powiedział w Jedynce psychiatra prof. Łukasz Święcicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko w podróży. W drogę bez obaw!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 14:01
Szczyt zachorowań na chorobę lokomocyjną występuje pomiędzy 2 a 14 rokiem życia - powiedział dr Wojciech Feleszko, pediatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gość "Czterech pór roku" radzi co robić, aby podróż upłynęła w miarę spokojnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rolnik szuka żony": ostateczny scenariusz napisze życie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:35
- Chcemy zmienić wizerunek wsi, pokazać, że dzięki zaradności młodych ludzi wieś się zmienia. Nasi bohaterowie są fantastycznymi ludźmi i gospodarzami. My dajemy im tylko przestrzeń i szansę, bo każdy moment jest dobry, by zmienić swoje życie - o pierwszej polskiej edycji programu opowiadają w Jedynce Marta Manowska i Konrad Smuga.
rozwiń zwiń