Lato zamknięte w słoiku. Przetwory, które muszą się udać

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 17:18
- Najlepsze przetwory wymagają dużo czasu, ale nie dużo pracy - przyznała Małgorzata Świgoń z pisma "Przyjaciółka". O tym, jak zatrzymać smak lata w domowej spiżarni opowiedziała w "Czterech Porach Roku".
Audio
  • Zostań mistrzynią przetworów (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Bardzo ważna jest jakość owoców i warzyw, które wybieramy do przetworów. Należy też odpowiednio przygotować słoiki
Bardzo ważna jest jakość owoców i warzyw, które wybieramy do przetworów. Należy też odpowiednio przygotować słoikiFoto: GlowImages/EastNews

Większość gospodyń, które przygotowują przetwory na zimę, z pewnością przekonała się kiedyś, że kiszenie ogórków albo smażenie konfitur nie zawsze jest łatwym zadaniem. Mimo pieczołowitych przygotowań, po otwarciu słoika może okazać się, że efekt nie jest zadowalający. Małgorzata Świgoń doradzała, co zrobić, by nasz wysiłek nie poszedł na marne.

Jak zaznaczyła, bardzo ważna jest jakość owoców i warzyw. Trzeba wybierać te absolutnie zdrowe, świeże i najlepiej hodowane bez nawozów. Niezwykle ważne jest też przygotowanie słoików. Muszą one być idealnie czyste i wyparzone.

Ze słuchaczami Jedynki podzieliła się też bardzo oryginalnymi przepisami na nadziewane śliwki, gruszki w miodzie, ogórki, których nie trzeba pasteryzować, a także na... domową kostkę pomidorową.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Małgorzata Raducha.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00.

bk,tj

Czytaj także

Naczynia z bananów i ryżu? Zrób to sam!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 12:32
- Jadalne naczynia wykonujemy z podstawowych składników. Potrzebne są banany, mąka ryżowa, ziemniaczana, ciepła woda, olej i barwniki naturalne tj. kurkuma, buraki czy kakao - opowiadała w "Lecie z Radiem" Joanna Jurga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chleb z masłem. Sposób na najprostsze danie świata

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 13:52
- Jak tylko mam trochę czasu i przysłowiowa "baba" stoi na targu, to kupuję od niej słoik ukwaszonej śmietany i sam przyrządzam sobie masło - mówił w audycji "Smaki zdrowia" kucharz i rolnik Jerzy Nogal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kręglicka: do cebuli trzeba się przekonać

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 23:29
Pogardzana cebula, która podczas obierania szczypie w oczy może być przyrządzana na setki sposobów i jest niezastąpiona w kuchni. To prawdziwy kuchenny skarb.
rozwiń zwiń