Jaki ojciec taki syn. Męska sztafeta pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 08:39
Mężczyzna często sobie obiecuje, że będzie innym człowiekiem niż jego ojciec. W praktyce zazwyczaj niewiele z tego wychodzi. Dlaczego?
Audio
Jaki ojciec taki syn. Męska sztafeta pokoleń
Foto: Glow Images/East News

Jak tłumaczy w audycji "Cztery pory roku" w radiowej Jedynce doradca rodzinny Andrzej Komorowski, dzieje się tak, ponieważ w dużej części powielamy schematy. Zmiany wprowadzamy w jedynie 25 proc. naszych zachowań.
- Dlatego mówimy, że ludzka mentalność i postawy w stosunku do poprzedniej ery zmienia się co sto lat. Co cztery pokolenia zmieniamy się całkowicie. Nie jesteśmy już w stanie naśladować naszego prapradziadziusia ponieważ zgubiliśmy z nim kontakt - mówi specjalista.
Jak podkreśla gość radiowej Jedynki, nawet jeśli będziemy próbowali za wszelką cenę być inni niż nasz rodzic, nie uda nam się to w stu procentach. - Powtórzymy w dużej części jego schematy, chociaż nie musimy być tak źli, jak ojciec - zaznacza.

Jak z rodzinnymi wpływami radzić sobie tworząc związek? W jaki sposób ojciec uzyskuje w oczach dzieci podziw? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Roman Czejarek.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00.
kk/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mama i tata jak wrogowie lub obcy. Jak poprawić więź z rodzicami?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 14:24
1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. - Jeszcze nie urodziło się takie dziecko, które nie miałoby żadnych pretensji do swoich rodziców, jak również nie ma takich rodziców, którzy nie popełniliby ani jednego błędu - mówi Nina Karczmarewicz, prowadząca "Problem z głowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z urlopu rodzicielskiego korzysta tylko 2 procent ojców

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 07:50
Demografowie nie mają wątpliwości, pisze "Gazeta Wyborcza", częściowo to wina samych kobiet, które nadal traktują mężczyzn przy dziecku jak odbezpieczony granat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urlopy rodzicielskie. Kosiniak-Kamysz: będzie uproszczenie procedur

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:58
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje nowelizację ustawy, która wprowadziła roczne urlopy dla rodziców. Szef resortu Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o kierunki projektowanej noweli, wskazuje na uproszczenie procedur i promocję urlopów wśród ojców.
rozwiń zwiń