Dyrektor Teatru Roma: mam nadzieję, że uczestnicy SuperSTARcia mnie zaskoczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 12:09
Już dziś wieczorem uczestnicy SuperSTARcia spróbują swoich sił w muzyce musicalowej. Do występów pomógł im się przygotować dyrektor Teatru Roma Wojciech Kępczyński, który opowiedział nam o roli jurora. A podczas trwania programu dziennikarka Radiowej Jedynki Małgorzata Kościelniak postawi gwiazdy show w krzyżowym ogniu pytań słuchaczy.
Audio
  • Dyrektor Teatru Roma Wojciech Kępczyński o swoim udziale w programie "SuperSTARcie" (Cztery pory roku/Jedynka)
Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma, jest trenerem i jurorem drugiego odcinka SuperSTARcia
Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma, jest trenerem i jurorem drugiego odcinka SuperSTARcia Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W piątek wieczorem (godz. 21.05) w SuperSTARciu usłyszymy m.in. takie przeboje, jak "Singing in the rain" ("Deszczowa Piosenka"), "Gdybym był bogaty" ("Skrzypek na dachu"), "El Tango de Roxanne" ("Moulin Rouge"), "Gimmie Gimmie" ("Mamma Mia!") i wiele innych popularnych musicalowych evergreenów.

SuperSTARcie z Radiową Jedynką: wywiady, galerie, relacje >>>

Uczestnikom programu w przygotowaniach pomagał dyrektor Teatru Roma. Wojciech Kępczyński oceni też na ile wokaliści skorzystali z jego porad, zasiądzie bowiem w jury. - Nie wiem, czy będę surowym jurorem. Przygotowywałem uczestników do występów, mam swoją wyrobioną opinię, ale liczę, że ktoś mnie zaskoczy - powiedział gość audycji "Cztery pory roku" .
Kępczyński stwierdził, że twórcy show postawili przed jego uczestnikami trudne zadanie. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że piosenka w musicalu pełni bardzo ważną rolę - niesie akcję do przodu. Według niego takich utworów nie powinien wykonywać piosenkarz a aktor.
Najważniejsze jest - jak podkreślił Kępczyński - by wiedzieć, o czym się śpiewa, jaki jest przekaz piosenki. Zdarza się, że nie wynika on wprost z tekstu utworu. - Czasem słowa są inne, a tak naprawdę chcemy przez daną piosenkę przekazać, że kochamy swoją partnerkę - wyjaśnił.

Po raz kolejny uczestnikom SuperSTARcia towarzyszyć będzie dziennikarka muzyczna Radiowej Jedynki Małgorzata Kościelniak. Jeśli macie swoich faworytów i chcielibyście ich o coś zapytać możecie to zrobić pisząc na adres superstracie@polskieradio.pl. Może to właśnie Twoje pytanie padnie na telewizyjnej antenie!
Program SuperSTARcie to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które muszą udowodnić, że odnajdują się w różnych gatunkach muzycznych, a do tego potrafią stworzyć prawdziwe sceniczne show.
O głosy walczą: Reni Jusis, Rafał Brzozowski, Natasza Urbańska, Ramona Rey, Tomasz "Titus" Pukacki, Katarzyna Wilk, Monika Borzym, Mietek Szcześniak, Stanisław Karpiel-Bułecka i tenor Adam Sobierajski.
Radiowa Jedynka przez cały czas trwania programu będzie prezentować konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami show.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Wojciech Kępczyński mówił także o planach programowych Teatru Roma. Rozmawiała Karolina Rożej.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!
kk/asz

Czytaj także

SuperSTARcie z Radiową Jedynką! Przepytaj gwiazdy, wybierz piosenki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:06
W piątek 3 października w TVP2 ruszył nowy muzyczny show z udziałem gwiazd. Pierwszy Program Polskiego Radia przez cały czas trwania programu będzie prezentował konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami programu. Zachęcamy słuchaczy do przepytywania gwiazd i udziału w konkursie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Wilk o udziale w SuperSTARciu: znalazłam się w towarzystwie najwyższej jakości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 20:00
- Zależało mi, by byli tu ze mną ludzie, którzy są wspaniałymi artystami - o przygotowaniach do odcinków na żywo i przebiegu pierwszej odsłony "SuperSTARcia" opowiadała w Jedynce Kasia Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski o SuperSTARciu: ja i hip hop? Święty Boże ani Liber nie pomoże

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 13:00
- Najbliższy odcinek traktuję z uśmiechem, bo motywem przewodnim będzie musical. Natomiast tydzień później zmienimy stylistykę na hip hop i to już będzie prawdziwa masakra - śmiał się w Jedynce Rafał Brzozowski, jeden z uczestników "SuperSTARcia" w TVP2.
rozwiń zwiń